6 – latki “Motylki”


  

 ”Motylki” 6-latki (grupa integracyjna)

Jesteśmy gromadką wesołych, dzielnych, no i starszych przedszkolaków. Bardzo dobrze znamy środowisko przedszkolne, dlatego nikt z nas już nie płacze i nie tęskni za swoimi rodzicami.          Powoli i systematycznie przygotowujemy się do roli ucznia. Pomimo, iż więcej uczymy się, to i tak najchętniej się bawimy. Lubimy śpiewać i tańczyć oraz uczestniczyć w zajęciach plastycznych               i gimnastycznych. Dobrze czujemy się w nowej sali, która jest bardzo kolorowa, pełna zabawek, gier, układanek orazkącików zainteresowań. Chętnie chodzimy na spacery i wycieczki, poznając bliższą         i dalszą okolicę. Przyjemnie i miło płynie nam czas w przedszkolnej rodzinie.

Nauczyciele: Magdalena Bocheńska

                      Małgorzata Białecka

                      Maria Chróścik

Pomoc nauczyciela: Krystyna Bura

 

Spotkania i konsultacje

Spotkania i konsultacje Spotkania  grupowe odbywać się będą według potrzeb nauczycieli oraz  rodziców. Natomiast konsultacje indywidualne z nauczycielką grupy 6-latków Magdaleną Bocheńska odbywać się będą w ostatni czwartek miesiąca w godzinach: 13.00-15.00.

    

 

Dzielni ratownicy

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać dzieci z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach. Dlatego 23 września zaprosiliśmy do naszej grupy ratowników z Grabowskiego Centrum Ratowniczego, którzy poprzez zabawę pokazali nam, jak należy zachować się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

 

Sałatka owocowa

Podsumowując wiadomości dotyczące ”Darów jesieni na talerzu”, postanowiliśmy  zrobić sobie ucztę. Na zajęciach przygotowywaliśmy sałatkę ze świeżych owoców, które dzieci przyniosły do przedszkola. Było bardzo smacznie, kolorowo i zdrowo.

  

Dzień chłopca

Uroczystość z okazji Dnia Chłopca w naszej grupie odbyła się 30 września. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów niespodziankę – zatańczyły pięknie taniec a następnie zaprosiły do wspólnej zabawy. Podarowały także chłopcom prezenty i złożyły życzenia. Nie zabrakło w tym dniu również słodkiego poczęstunku – “motylkowego” tortu, który przygotowała mama Marcela Rogozińskiego.

 

Mali artyści

Występy dzieci na festynie zorganizowanym przez SLD oraz Radę Dzielnicy nr 6 na placu zabaw przy Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Ostrzeszowie.       Zapraszamy do obejrzenia zdjęć…..

 

 

Wycieczka do Nadleśnictwa Przedborów

W słoneczny październikowy dzień wraz z koleżankami i kolegami z przedszkola wybraliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa Przedborów. Na miejscu czekali na nas pracownicy nadleśnictwa, którzy w bardzo ciekawy sposób przeprowadzili zajęcia przyrodnicze na ścieżce edukacyjnej. Ponadto odwiedziliśmy zagrodę z dzikami, którym przywieźliśmy smakołyki na zimę – kasztany i żołędzie.

 

 

Robimy kompoty

 

Tydzień Europejski

 

Od 12 do 15 listopada w naszym przedszkolu odbywały się zajęcia, mające przybliżyć dzieciom tematykę związaną z państwami należącymi do Unii Europejskiej. Nasza grupa wybrała się w podróż po Wielkiej Brytanii. Na początku, na sali, zrobiliśmy kącik, w którym zgromadziliśmy przedmioty, będące symbolami tego kraju. Nie mogło w nim zabraknąć flagi Wielkiej Brytanii, piętrowych autobusów, książek i bajek angielskich, czerwonych budek telefonicznych oraz charakterystycznych taksówek itp. rzeczy. Na zajęciach dzieci poznały hymn i wykonały flagę, dowiedziały się, kto jest najważniejszą osobą w tym kraju, co to jest angielska pogoda, jaki jest ulubiony sport Anglików, po której stronie w angielskich samochodach znajduje się kierownica oraz oglądały bajki w języku angielskim. W kolejnym dniu dzieci poznały kulinarne smaki tego kraju. Razem z paniami wypiekały babeczki oraz degustowały herbatkę po angielsku, na którą zaproszono także rodziców. Wiele radości przedszkolakom sprawił, podany w przedszkolu, obiad angielski. Na zakończenie dzieci ze wszystkich grup miały możliwość zaprezentowania swojej wiedzy o wybranych krajach Unii Europejskie w czasie Quizu, na którym nie zabrakło m.in. dyrektor przedszkola Bożeny Wajdy-Kasprzyk oraz Anny Mądrej, prezes Stowarzyszenia ,,Radość Dziecka’’. Panie te obdarowały dzieci prezentami i słodyczami.  

 

 

Kolorowy tydzień

 

ANDRZEJKI

Koniec listopada i początek grudnia to okres wielu ciekawych wydarzeń w naszym przedszkolu. 28 listopada w grupie 6-latków odbyły się Andrzejki. Były one okazją do zorganizowania ostatniej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. W tym dniu nie mogło zabraknąć wielu wróżb, m.in. lania roztopionego wosku przez dziurkę od klucza, serduszek, wędrujących butów, baloników itp. W zabawie uczestniczyli także rodzice, którzy pomagali w przygotowaniach.

MIKOŁAJ

6 grudnia odwiedził nas długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Dzieci przywitały Mikołaja piosenką ,,Święty Mikołaj” i z niecierpliwością czekały na to, co tym razem kryje się w dużym worku, który dźwigał Mikołaj na plecach. Nie lada atrakcją był także występ rodziców , którzy przygotowali dla dzieci bajkę.

 

Wigilijne spotkanie z rodzicami

Tradycyjnie, jak co roku, w przedświątecznym czasie odbyło się wigilijne spotkanie z rodzicami. Bożonarodzeniowy nastrój dopełniały występy artystyczne rodziców dla dzieci, okolicznościowe dekoracje, choinka, pięknie nakryty stół z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz wspólne składanie sobie życzeń. W takim dniu nie mogło zabraknąć także Gwiazdora, który przyniósł dla dzieci prezenty. Radości było co niemiara! Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkim Przedszkolakom, ich Rodzicom, Nauczycielom i pozostałym Pracownikom przedszkola życzymy wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

16 stycznia grupy ,,Motylków” i “Kaczuszek’’ wspólnie urządziły prawdziwy bal przebierańców pod hasłem: ,,Karnawał w krainie bajek i baśni’’. W dniu tym nasza sala zamieniła się w salę balową, w której zagościły dzieci z obu grup, przebrane w najróżniejsze postacie. Wśród dziewczynek dominowały stroje księżniczek, wróżek, Cyganek i innych postaci z bajek. Natomiast chłopcy chcieli pokazać swoją wojowniczą osobowość i przebrali się za rycerzy, piratów, Batmanów oraz Spaidermanów. Do zabawy dołączyli także rodzice, którzy również upodobnili się do postaci z bajek. Wszyscy wspaniale się bawili, odwiedzając poszczególne krainy bajkowe, w których czekały na dzieci różne konkurencje i zagadki. Po wyczerpującej zabawie był czas na posiłek i zregenerowanie sił. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej zabawy.

 

 

PIECZEMY  FAWORKI

Na zakończenie karnawału, w Tłusty Czwartek, dzieci z grupy Motylki wraz ze swoimi paniami upiekły pyszne faworki. Przedszkolaki dzielnie ugniatały i wałkowały ciasto oraz wycinały odpowiednie kształty faworków. Upieczone ciasteczka wszystkim bardzo smakowały, także i rodzicom, których zaproszono na degustację. Smacznego!!!

 

DZIEŃ  KOBIET

 

UDZIAŁ  W  PROGRAMIE  SPOŁECZNYM  MAŁY  WOLONTARIAT

 

ŻEGNAMY  ZIMĘ  WITAMY  WIOSNĘ

 

DZIEŃ  MARCHEWKI

7 kwietnia w naszej grupie świętowaliśmy “DZIEŃ MARCHEWKI”. Wszystkie dzieci ubrały się na kolor pomarańczowy. W czasie zajęć przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat marchewki. Najważniejszą częścią dnia była degustacja KUBUSIOWEGO soku oraz zrobienie pysznej surówki z marchewki. Na koniec dzieci wykonały z papierową marchewkę.

 

 

SPOTKANIE  Z PYRKIEM  W SZKOLE  PODSTAWOWEJ  NR  1 W  OSTRZESZOWIE

      Grupa ,,Motylki’ 9 kwietnia uczestniczyła w spotkaniu z Maskotką Wielkopolskiej Policji – sierżantem Pyrkiem. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Ostrzeszowie. Wraz z Pyrkiem do szkoły przybyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Dzieci przywitały gościa piosenką ,,Przedszkole”. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego korzystania z placu zabaw, czy poruszania się po drodze zwłaszcza na przejściach dla pieszych. Znajomość wiedzy w tym zakresie została sprawdzona podczas quizu i nagrodzona drobnymi upominkami, które pozwolą bezpiecznie poruszać się na drodze.

 

XIII FESTIWAL  PIOSENKI  PRZEDSZKOLNEJ

Z WIZYTĄ  W  KWIACIARNI

W czwartek “Motylki”  wybrały się do kwiaciarni ”Cztery pory roku”, w której dowiedziały się m.in. jak pielęgnować kwiaty, a także jak układać kompozycje kwiatowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także dekoracje wiosenne i wielkanocne. Przedszkolaki dziękują za miłe przyjęcie, przekazaną wiedzę o roślinach i piękne kolorowe tulipany, które dostały od właścicielki kwiaciarni.

 

ZAJĄCZEK W NASZEJ GRUPIE

Już od kilku dni w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się świąt wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje świąt, malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, palmy, stroiki. 16 kwietnia po śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa i konkursy nawiązujące do tematyki świątecznej. Na koniec każda z grup po “jajkowych” śladach szukała w przedszkolu swoich koszyczków z prezentami od zajączka. Był to wspaniały, pełen wrażeń dzień.

 

 IV KALISKIE SPOTKANIA TEATRALNE PRZEDSZKOLAKÓW

 

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

 

Z WIZYTĄ W STARAŻY POŻARNEJ

8 maja “Motylki” wybrały się na Dni Otwarte do Ochotniczej Straży Pożarnej   w Ostrzeszowie. Pan strażak bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy i o akcjach, w jakich brał udział. Duże wrażenie na dzieciach zrobił widok sprzętu – ubrania, kaski, wozy i sprzęt służący do gaszenia pożarów. Na chwilę każdy mógł poczuć się strażakiem, przymierzając hełm, czy wsiadając do wozu strażackiego. Na koniec pobytu przedszkolaki serdecznie podziękowały za miłe przyjęcie.

 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

28 maja 2014r. uroczyście obchodzony był Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały piękną część artystyczną. Recytowały okolicznościowe wiersze i śpiewały piosenki, wyrażając w ten sposób swoją miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania. Dzieci zaprezentowały również umiejętności taneczne i aktorskie. W podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na wspólny poczęstunek..

 

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu była kolejnym ciekawym wydarzeniem w naszej grupie. Mimo deszczowej pogodyprzemierzaliśmy alejki ogrodu zoologicznego, oglądając i podziwiając z bliska różne zwierzęta.

 WYSTĘPY  Z  OKAZJI  DNIA  DZIECKA

 

DZIEŃ  DZIECKA

2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, wybraliśmy się do Bajkolandu. Tutaj, wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, kącików zabaw i torów przeszkód, mogliśmy wyszaleć się do woli. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekała na nas niespodzianka – tort w kształcie motyla, który przygotowała jedna z naszych mam.

OSTATNIE  DNI  W  PRZEDSZKOLU

Tak, w przedszkolu było miło,
tyle czasu się tu było.
Dziś żegnamy swe przedszkole,
bo czas myśleć już o szkole…

 

Kart w kalendarzu było nie mało,
codziennie jedną zdejmował czas.
I cóż powiecie ot przeleciało,
rok szkolny minął jak z bicza trzask.