4 – latki “Żabki”

 

Jesteśmy wesołymi 4-latkami, a nasza grupa nosi nazwę „Żabki”. Większość z nas chodzi już drugi rok do przedszkola i dobrze znamy swoje koleżanki i kolegów oraz grupowe obyczaje i zasady. Każdy dzień w przedszkolu mija nam szybko i przyjemnie. Codziennie mamy okazję do zdobywania nowych wiadomości i umiejętności oraz uczestniczenia w zabawach ruchowych. Kiedy napotykamy jakiś problem, zwracamy się do naszych pań, które zaraz pomagają nam go rozwiązać. Chętnie uczymy się piosenek, wierszyków, malujemy, tańczymy oraz bawimy się zabawkami w sali, a jeśli pogoda na to pozwala, spędzamy czas na placu lub spacerze. Zawsze towarzyszy nam atmosfera przyjaźni i szacunku.

 

Nauczyciele pracujący w grupie:

Wychowawca: Anna Wrzesińska

Nauczyciele dochodzący: Bożena Wajda – Kasprzyk, Alicja Bacik

Pomoc nauczyciela: Anna Kobzda

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA PRZEDBORÓW

Jak co roku, jesienią, udaliśmy się do Nadleśnictwa w Przedborowie. Mieliśmy okazję do przejścia ścieżki edukacyjnej i podziwiania wielu pomników przyrody. Zakończeniem naszej wizyty było odwiedzenie zagrody dzików, którym przywieźliśmy kasztany i żołędzie.

 

LEPIMY Z MASY SOLNEJ

 

TYDZIEŃ EUROPEJSKI

Od 12 do 15 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Tydzień Europejski. Nasza grupa wybrała się w podróż do Grecji. Wspólnie wykonaliśmy charakterystyczną dla tego kraju potrawę – sałatkę grecką, którą ze smakiem zjedliśmy. Następnego dnia wzięliśmy udział w przedszkolnym quizie, na temat krajów Unii Europejskiej, a dzieci, przebrane w starożytne greckie stroje, zaprezentowały wykonane przez nas danie.

 

KOLOROWY TYDZIEŃ

Od 18 do 22 listopada trwał w naszym przedszkolu „Kolorowy Tydzień”. Każdego dnia zakładaliśmy ubrania w innym kolorze.

 

ANDRZEJKI

29 listopada obchodziliśmy w naszej grupie „Andrzejki”. Tuż po śniadaniu dzieci, przebrane w piękne stroje czarodziejów i czarodziejek, rozpoczęły zabawę pełną zaklęć i niespodzianek. Wiele radości sprawiły nam wróżby takie jak: studnia życzeń, przekłuwanie serduszka, magiczne gwiazdki z wróżbą oraz tradycyjne lanie wosku. Na zakończenie uroczystości były tańce i śpiewy oraz wspólny poczęstunek.

 

MIKOŁAJKI

W piątkowy poranek 6 grudnia, w napięciu i z wielką radością oczekiwaliśmy zapowiadanego gościa. Po występie rodziców, którzy przygotowali piękny teatrzyk, przybył do nas Mikołaj, którego powitaliśmy piosenką i wierszem. Wiele przyjemności sprawiły nam pozostawione przez Mikołaja prezenty.

 

PRZEDŚWIĄTECZNIE – PIECZEMY I STROIMY PIERNIKI

W ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia upiekliśmy świąteczne pierniki, które samodzielnie wykrawaliśmy. Następnie zaprosiliśmy rodziców do wspólnego ich dekorowania. Było to mile spędzony czas w świątecznej atmosferze.

 

BAL KARNAWAŁOWY

16 stycznia odbyła się w naszym przedszkolu zabawa karnawałowa. Świętowaliśmy wspólnie z grupą „Pszczółek”. Tego dnia na specjalnie udekorowanych salach pojawiły się Księżniczki, Wróżki, Motylki, Spidermani, Rycerze, Piraci oraz wiele innych wspaniałych bajkowych postaci. Wszyscy bawiliśmy się wesoło, tańcząc i biorąc udział w konkursach. W przerwach mogliśmy się posilić słodkościami, aby zregenerować siły i ruszyć do dalszych pląsów.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 

PRZYGOTOWUJEMY  I  ZAJADAMY  PYSZNY  DESER

 

Witamy Panią Wiosnę!

Ostatnio w przedszkolu czas upływał nam pod hasłem przygotowań do powitania wiosny. Uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których dużo rozmawialiśmy o nadchodzącej porze roku. Poznawaliśmy nazwy wiosennych kwiatów, dużo się bawiliśmy, nauczyliśmy się piosenki, tańczyliśmy i muzykowaliśmy. Wspólnie wykonaliśmy też plakaty wiosennych łąk. Uwieńczeniem naszych zmagań był kolorowy korowód zorganizowany pierwszego dnia wiosny.

 

Wiosenne kanapki

W czwartkowy poranek samodzielnie przygotowywaliśmy kanapki na drugie śniadanie. Składały się one głównie z wiosennych nowalijek i innych produktów, przyniesionych przez dzieci. Miało to nas zachęcić do spożywania zdrowych, bogatych w witaminy posiłków. Z  dużą radością komponowaliśmy kanapki według własnych upodobań i z niemniejszym apetytem je później zjedliśmy.

 

 

ZAJĄCZEK  W  NASZEJ  GRUPIE

WYCIECZKA  DO  STRAŻY  POŻARNEJ

BRALIŚMY  UDZIAŁ  W  KONKURSIE  EKOLOGICZNYM

WYCIECZKA  DO  MINI  ZOO