5-6 – latki

ROK SZKOLNY 2011/2012

Do naszej grupy uczęszczają dzieci pięcio i sześcioletnie. W takim samym składzie jak rok temu: siedem dziewczynek oraz osiemnastu chłopców, toteż znamy się doskonale. Zabawę w sali uatrakcyjniają nam stworzone kąciki: kuchenny, fryzjerski, lalek, konstrukcyjny oraz plastyczny. Zachęcają one nas do tworzenia zabaw tematycznych np.: w dom, przedszkole czy sklep. W ciągu dnia chętnie układamy puzzle, gramy w Chińczyka i inne gry planszowe. Chętnie również śpiewamy, recytujemy wiersze, tańczymy przy muzyce, malujemy farbami, rysujemy kredkami i wycinamy. Jednak największą radość sprawiają nam zabawy w ogrodzie, gdzie można dużo biegać i bawić się w berka, zjeżdżać ze zjeżdżalni, czy budować zamki z piasku. Dbają o nas i czuwają nad naszym bezpieczeństwem: wychowawca grypy: Małgorzata Białecka, nauczyciele: Grażyna Guzenda, Bożena Wajda- Kasprzyk, Anna Wrzesińska, pomoc Pani Krysia Bura oraz Pani Agnieszka Klóska, która uczy nas religii.

Nauczyciele:
Małgorzata Białecka
Grażyna Guzenda
Bożena Wajda- Kasprzyk
Anna Wrzesińska

Pomoc nauczyciela:
Krystyna Bura

ZEBRANIA I KONSULTACJE
Zebrania grupowe odbywać się będą według potrzeb nauczycieli i rodziców.
Natomiast konsultacje indywidualne  z nauczycielką grupy 5-6-latków Małgorzatą Białecką odbywać się będą w ostatni czwartek każdego miesiąca w godzinach 15:30 – 16:30

„Kisimy kapustę”

W naszej sali wielki rwetes: „Kisimy kapustę”. Dzieci poznały różne rodzaje kapusty, zapoznały się z ich sposobem przechowywania i przeznaczeniem. Przydzielonymi zadaniami do wykonania były m.in.: obieranie i tarcie marchewki, szatkowanie kapusty, ubijanie w garnku kamiennym. Pracę umilała nam piosenka z płytoteki przedszkola „Wielki rwetes dziś u Basi”.

„Jak powstaje sok?”

Dzieci dowiedziały się „jak powstaje sok”- pokaz. Zapoznały się z działaniem sokowirówki. Dzieci nauczyły się pokonywania niechęci do próbowania nowych smaków.

 „Andrzejki ”

„Mikołaj”

„Pieczemy pierniki”

„Wigilia”

„Zajączek”

„Wycieczka do leśniczówki”

26 kwietnia grupa 5 i 6-latków p. M. Bocheńskiej i M. Białeckiej uczestniczyła w wyciecze do leśniczówki Marydół. Na miejscu powitał nas pan leśniczy- Zbigniew Patacz, który opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób pomaga się zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. W trakcie spotkania pan leśniczy zabrał nas na spacer po lesie, gdzie podziwialiśmy m.in. pomnik przyrody –drzewo buk. Wspólnie z leśniczym  zasadziliśmy małe drzewko –buk,  które będzie rosło obok leśniczówki. Wycieczkę uatrakcyjnił grill  z kiełbaskami i zapiekaną bułką oraz zabawy  na świeżym powietrzu z chustą animacyjną. Po kilku godzinach atrakcji w głuszy lasu, pełni wrażeń powróciliśmy do naszego przedszkola.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie

i z niecierpliwością czekamy na kolejne.