5-6 – latki

ROK SZKOLNY 2011/2012

Jesteśmy grupą 5 i 6 latków. W naszej w grupie jest 17 dziewczynek i 10 chłopców. Większość z nas po raz  pierwszy   przekroczyło próg  przedszkola, dlatego musieliśmy nauczyć się współpracy z innymi kolegami i koleżankami  oraz przestrzegania zasad panujących w przedszkolu. Jesteśmy weseli, ciekawi wszystkiego co nas otacza. Aktywnie uczestniczymy w zajęciach podczas których zdobywamy nowe umiejętności, rozwijamy mowę, umiejętności i poszerzamy swoją wiedzę dotyczącą otaczającego świata. Lubimy także się bawić, śpiewać i tańczyć oraz uczestniczyć w zajęciach plastycznych i gimnastycznych. Z radością wychodzimy do ogrodu przedszkolnego, gdzie świetnie się bawimy. Lubimy nowe wyzwania, dlatego też z ochotą i zaciekawieniem chodzimy na spacery i wycieczki.
Nasze panie to pani Magdalena-wychowawczyni, pani Marzenka -nauczycielka oraz pani Irka. Wszystkie bardzo lubimy, gdy przychodzą do nas, gdyż zawsze są uśmiechnięte i w każdej sytuacji możemy na nie liczyć.

Nauczyciele:
Magdalena Bocheńska
Marzena Piaskowska

Pomoc nauczyciela:
Irena Kawalec

ZEBRANIA I  KONSULTACJE
Zebrania grupowe odbywać się będą według potrzeb nauczycieli i rodziców
Natomiast konsultacje indywidualne z nauczycielką grupy 5-6-latków Magdaleną Bocheńską
odbywać się będą w ostatni czwartek miesiąca w godzinach 14:30 – 15:30

“Jak ryby w wodzie”

“Kasztankowy świat”

Udział w programie  przedszkolnej edukacji antytytoniowej dla dzieci      w wieku przedszkolnym „Czyste powietrze wokół nas”.

„Kisimy kapustę”

5 i 6 latki w przedszkolu podczas zajęć kisiły kapustę. Nazywały różne rodzaje kapusty, określały charakterystyczne cechy-podsumowując swoją wiedzę na temat zapasów na zimę. Po założeniu fartuszków zabrały się ochoczo do pracy: obierały i tarły marchewkę, szatkowały,  przyprawiały i ugniatały kapustę. Ale to nie koniec przygód z kapustą, która przecież nie może się zmarnować. Kiedy już trochę sobie postoi i będzie dobra do jedzenia, przedszkolaki zrobią pyszną surówkę, którą poczęstują rodziców. SMACZNEGO!

„ Robimy zaprawy na zimę – kompot z jabłek”

„Bajka “Kopciuszek”  w wykonaniu podopiecznych i pracowników  Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrzeszowie”

„Andrzejki”

Poznajemy zawody – spotkanie z krawcową

5 i 6 latki zaprosiły  na zajęcia krawcową – Panią Agnieszkę, która wprowadziła dzieci w tajniki kroju i szycia. Przedszkolacy z wielkim zaciekawieniem przyglądały się przyborom krawieckim, które w błyskawiczny sposób – oczywiście w rękach fachowca – “wyczarowały” spódniczkę, bluzeczkę i czapeczkę dla lalki. Dzieci także uczyły się samodzielnie przyszywać guziki. To było miłe i ciekawe spotkanie.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce!

„Mikołaj”

Zajęcie: kartki świąteczne.

„Pieczemy pierniki”

„ Zajęcie otwarte z udziałem rodziców- ozdoby choinkowe ”

„Wigilia”

PIĘKNA JEST RADOŚĆ W ŚWIĘTA,
CIEPŁE SĄ MYŚLI O BLISKICH.
POKÓJ, MIŁOŚĆ I SZCZĘŚCIE
OTOCZY DZISIAJ NAS WSZYSTKICH.
WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
ŻYCZĄ
PANIE GRUPY PRZEDSZKOLNEJ Z DZIEĆMI

„Dzień  Babci i Dziadka”

„Występy dzieci w Dziennym Domu Pomocy Społecznej WRZOS w Ostrzeszowie”

Z okazji „Dnia Babci i Dziadka” grupa 5 i 6-latków odwiedziła Dzienny Dom Pomocy Społecznej „Wrzos”  w Ostrzeszowie, gdzie zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Dzieci złożyły życzenia i wręczyły upominki. Babcie i dziadkowie także przygotowali dla nas niespodziankę. W ładnej scenografii oraz niecodziennej atmosferze oglądaliśmy „Jasełka”. Radosnego i miłego nastroju dopełnił uroczysty poczęstunek  i wspólna zabawa przy muzyce.

„Dbamy o nasze środowisko – zajęcie otwarte

Pięciolatki i sześciolatki zaprosiły do przedszkola rodziców na zajęcie otwarte o tematyce ekologicznej. Pani Magda wyjaśniła dzieciom co się dzieje  ze śmieciami i jakim zagrożeniem mogą być dla środowiska. Tłumaczyła, że niektóre śmieci można przetwarzać, ale najpierw trzeba je oddzielić od innych. Dzieci poznały kolory pojemników, do których wrzucały śmieci. Same wcześniej je sortowały  i określały  z jakich materiałów są zrobione. Rodzice także aktywnie włączyli się w zajęcia. Przygotowali dla dzieci małą niespodziankę – przedstawienie teatralne pt. ,, Nie tylko dzieci segregują śmieci’’. Na zakończenie spotkania wszyscy zaprezentowali swoje umiejętności plastyczne, wykonując z odpadów ,, Stworka- śmieciorka’’.
Zajęcia te miały na celu pokazać, że wszyscy chcemy żyć w czystym środowisku dlatego tak ważne jest aby młode pokolenie nauczyć szanować przyrodę i zmieniać złe “nieekologiczne” przyzwyczajenia.

 

Zajęcia na basenie.

 

Wyjście do muzeum.

 

Sałatka owocowa.

 

Stroiki świąteczne.

 

Spotkanie

12 kwietnia w odpowiedzi na wcześniejsze zaproszenie Seniorzy z DDS „Wrzos” w Ostrzeszowie wybrali się w odwiedziny do naszej grupy. Było to już kolejne spotkanie podczas, którego przeczytali nam swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Spotkanie to umilili nam także swoim śpiewem i wspólną zabawą. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przyjście oraz wspólnie spędzone miłe chwile i mamy nadzieje na kolejne spotkania w tak miłym towarzystwie.

 

„Z wizytą w Straży Pożarnej”

4 maja swoje święto obchodzili strażacy. Pamiętały o tym dzieci z naszego przedszkola, które 9 maja wybrały się ze swoimi paniami do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. Dzieci były wszystkim bardzo zainteresowane. Zobaczyły wozy strażackie oraz poznały sprzęt jakim dysponują strażacy. W podziękowaniu przedszkolaki obdarowały panów strażaków pełniących służbę kwiatami, rysunkami oraz laurką.

„Wycieczka do leśniczówki”

26 kwietnia grupa 5 i 6-latków p. M. Bocheńskiej i M. Białeckiej uczestniczyła w wyciecze do leśniczówki Marydół. Na miejscu powitał nas pan leśniczy- Zbigniew Patacz, który opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób pomaga się zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. W trakcie spotkania pan leśniczy zabrał nas na spacer po lesie, gdzie podziwialiśmy m.in. pomnik przyrody –drzewo buk. Wspólnie z leśniczym  zasadziliśmy małe drzewko –buk,  które będzie rosło obok leśniczówki. Wycieczkę uatrakcyjnił grill  z kiełbaskami i zapiekaną bułką oraz zabawy  na świeżym powietrzu z chustą animacyjną. Po kilku godzinach atrakcji w głuszy lasu, pełni wrażeń powróciliśmy do naszego przedszkola.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie

i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Wizyta w DDPS „Wrzos” w  Ostrzeszowie

16 maja udaliśmy się do DDPS w Ostrzeszowie. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach plastycznych. Wspólnie z paniami Natalią Leśniak i Agnieszką Jamrozik oraz z „babciami” wykonaliśmy przepiękne wazoniki techniką decoupage. Dodatkowo pani Agnieszka przygotowała dla nas gry i zabawy przy muzyce oraz smaczny poczęstunek – ciasteczka i sok.

Serdecznie dziękujemy za tak miłe spotkanie!

 

DZIEŃ MAMY I TATY

Żadne słowa nie oddadzą tego, kim dla nas jesteście.

Żaden człowiek nie zrobił dla nas tyle,

ile Wy dla nas zrobiliście.

Kocham Cię Mamo i Tato.

                 dzieci z grupy 5 i 6-latków

BAJKOLAND

W środę 30 maja 2012r. 5,6 – latki wraz z grupą 3 – latków i swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do „Bajkolandu” w Ostrzeszowie. Dzieci zaopatrzone w plecaczki, z wielką radością i uśmiechem na twarzy wyruszyły na pieszą wycieczkę. W Bajkolandzie, prawie przez dwie godziny, wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, tajemniczych przejść, podciągania się na linach i torach przeszkód, dzieci mogły wyszaleć się do woli. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości, zaspokoiły ich naturalną potrzebę ruchu oraz kształtowały relacje koleżeńskie.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA „BAJKOLANDU” ZA MILE SPĘDZONY CZAS ORAZ WSPANIAŁĄ ZABAWĘ!!!