4 – latki

ROK SZKOLNY 2011/2012

My jesteśmy przedszkolaczki,  jednej grupy, z jednej paczki.
Co dzień tak dajemy w kość, że nas wszyscy mają dość.
Malujemy, rysujemy, rozrzucamy i psujemy.
Dla nas kłopot, to sprzątanie, więc pomogą nasze panie.
Jednak wkrótce urośniemy i do pracy się weźmiemy.
Posprzątamy w szatni szafki, ułożymy swe zabawki,
Sami umyjemy ręce… A umiemy jeszcze więcej!
Wszyscy bardzo nas kochają, przytulają i głaskają.
No powiedzcie przecież sami,
Jak nie kochać przedszkolaczka, malutkiego nieboraczka?

Tak o sobie mogłyby powiedzieć dzieci z grupy czterolatków, które w tym roku szkolnym są  już starszakami. Całkowicie zgadzają się z tym ich panie: Kasia Szkopek- Karwacka, Grażyna Guzenda, oraz Jolanta Kubiak W tym roku będziemy się starali robić wszystko,  tak aby jak najlepiej  nauczyć się samodzielności, odpowiedzialności, odwagi, pokonywać swoją nieśmiałość, opanowywać złe emocje oraz utrwalać zasady dobrego wychowania.

Trzymajcie za nas kciuki i życzcie POWODZENIA…………….

Nauczyciele:
Katarzyna Szkopek – Karwacka
Grażyna Guzenda

Pomoc nauczyciela:
Jolanta Kubiak

ZEBRANIA   KONSULTACJE
Zebrania grupowe odbywać się będą według potrzeb nauczycieli i rodziców
Natomiast konsultacje indywidualne z nauczycielką grupy 4-latków Katarzyną Szkopek – Karwacką odbywać się będą we wtorki i środy w godzinach od 13:30 do 15:00

“Sukienka dla Pani Jesieni”

“Jesienne bukiety”

“Owocowy zawrót głowy”

“Spacer po okolicy”

„Andrzejki”

„Mikołaj”

Zajęcie: kartki świąteczne.

Zajęcie: lukrowanie pierników.

„Wigilia”

„Robimy kanapki”

 

ŚWIĘTO BABĆ I DZIADKÓW

U CZTEROLATKÓW

Co roku w styczniu obchodzimy piękne święto. Szczególnie uroczyście świętują przedszkolaki. Recytują wiersze, śpiewają piosenki, częstują ciasteczkami. A kogo? Oczywiście ukochanych Dziadków. 21 stycznia swój dzień mają Babcie, 22 stycznia Dziadkowe. Dzień Babci i Dzień Dziadka to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom, jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie. Ile miłości potrafią ofiarować, a także jakimi przyjaciółmi i powiernikami być.
20 stycznia w Przedszkolu nr 5 sala czterolatków zapełniła się Babciami i Dziadkami. Dzieci pięknie przygotowały się na ich przyjęcie, oczywiście, z pomocą wychowawczyni – p. Katarzyny Szkopek – Karwackiej. Mali aktorzy przed tak liczną widownią zaśpiewali piosenki, powiedzieli wierszyki i życzenia, zatańczyli. Na twarzach wszystkich Babć i Dziadków widać było dumę i radość, że to właśnie ich wnuczęta sprawiły tak miłą niespodziankę. Chyba wszyscy niezwykle mocno przeżywali występy. Nie wiadomo, kto bardziej: dzieci czy dorośli, którzy czasem aż mieli trudności z rozpoznaniem elegancko ubranych pociech.
Po niezwykle udanych występach wnuki wręczyły Babciom i Dziadkom laurki, a panie zaprosiły na słodki poczęstunek. Było to dla wszystkich bardzo sympatyczne przedpołudnie.
Gratulujemy małym artystom, a Babciom i Dziadkom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia.
AG

Zajęcia z j. angielskiego

Witamy wiosnę

 

Być kobietą

 

Tańce

Tańce w przedszkolu to wspaniała zabawa połączona z nauką. Mają tylko jedną wadę – trwają zbyt krótko!!!

 

Zajączek

 

Zajęcia otwarte

11 maja 2012r. każdy z rodziców miał możliwość uczestniczenia w zajęciach, zorganizowanych w grupie 4-latków przez p. Katarzynę Szkopek – Karwacką. Aby obejrzeć swoje pociechy podczas pracy, wybrało się tylko kilka mam, a szkoda, bo było ciekawie i wesoło. Właściwie każda z obecnych mam znalazła same plusy uczestnictwa w tego typu zajęciach – nieczęsto mamy okazję obserwować swoje dzieci w innych niż domowe okolicznościach. Na zajęcia przyszła też p. dyrektor, z czego wyraźnie dzieci się ucieszyły. Dziękujemy pani Kasi za zorganizowanie zajęć i miłą atmosferę.

AG

 

RODZINNE ŚWIĘTO

 25 maja 2012 r. 4-latki przygotowały specjalny program artystyczny dla swoich rodziców. Był wspólnie mówiony wierszyk dla mam, piosenka o tacie i indywidualne występy dzieci. Nie zabrakło też przeboju „Cudownych rodziców mam”. Wszystko zostało przygotowane w ciekawy sposób, a słowa płynące z ust dzieci sprawiły, że w oczach wielu rodziców pojawiły się łzy wzruszenia.

Poza tym rodzice otrzymali ślicznie wykonane laurki z miłymi życzeniami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i możliwości spędzenia choć chwili czasu w sympatycznej atmosferze, o którą zadbały p. Kasia oraz p. Jola.

Serdecznie dziękujemy!

AG