6 – latki

Jesteśmy już starszakami. Czekaliśmy na ten dzień całe cztery lata.  W naszych wspomnieniach minione lata pozostaną zawsze w pamięci. Jesteśmy grupą, która lubi się bawić , tańczyć, śpiewać oraz poznawać nowe rzeczy. W tym roku do naszej grupy doszło troje dzieci. Dwoje 4- latków : Julka i Kubuś oraz Gracjan, który ma już 5-lat. Powoli, małymi kroczkami szykujemy się do szkoły.

Nauczycielki  w naszej grupie:
Wiesława Korczak
Alina Armatys

Pomoc nauczyciela:
Maria Zakręt

Spotkania i konsultacje
Spotkania  grupowe odbywać się będą według potrzeb nauczycieli oraz  rodziców.
Na konsultacje indywidualne z nauczycielką – zapraszam w ostatni  czwartek każdego  miesiąca   w godzinach: 15.00-16.00.

 

PASOWANIE NA STARSZAKA

19 październik to dla nas 6- latków szczególny dzień. Bowiem , już od rana przygotowani, czekaliśmy na uroczystość pasowania. Uczyliśmy  się piosenek , tańców oraz wierszy , aby móc wystąpić przed  naszymi rodzicami. Również  przed panią dyrektor chcieliśmy pochwalić się naszymi umiejętnościami. Chyba dobrze wypadliśmy , bowiem p. dyrektor wielkim ołówkiem pasowała nas na starszaki.

 

WYCIECZKA DO PRZEDBOROWA

24.10. wczesnym rankiem wyruszyliśmy na wycieczkę do Przedborowa. Mimo niepewnej pogody wszyscy bardzo się cieszyliśmy . Podróż minęła nam bardzo szybko. Na miejscu czekał na nas leśniczy, który oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej. Wspaniale opowiadał o mieszkańcach lasów, gatunkach drzew, pułapkach na owady. Zaciekawił nas zagadkami, za które otrzymaliśmy nagrody. Później pojechaliśmy  do dzików zawieźć pokarm.  Wycieczka była bardzo pouczająca i interesująca. Obiecaliśmy, że odwiedzimy nadleśnictwo raz jeszcze wiosną, kiedy przyjdą na świat młode dziki.

 

“ROŚNIJ ZDROWO”-ZMAGANIA SPORTOWE

Pod tym hasłem dzieci 5-6-letnie rozpoczęły w dniu dzisiejszym – tj. 12.11. – zabawę. W sześciu konkurencjach starszaki pokazały, że potrafią  poprzez ruch dbać o zdrowie. Rzucanie kostką, rzuty do celu, wyścigi na czworakach z toczeniem piłki głową, podrzucanie balonów, „wieszanie” szarf to zabawy, które dzieci bardzo chętnie wykonywały. W nagrodę każdy otrzymał jakiś prezent. Na zakończenie samodzielnie wykonaliśmy własną, zdrową kanapkę. Po takim wysiłku smakowała nam wyjątkowo.

 

SPOTKANIE Z MAGIKIEM

Takiego gościa w przedszkolu jeszcze nie mieliśmy. Prawdziwy czarodziej rozpoczął swoje występy. Przy wesołej muzyce wyczarowywał kwiaty, karty, parasolki, pieniądze. Próbowaliśmy go naśladować, ale niestety nikomu się to nie udało. A szkoda. Każdy z nas chciałby, choć troszeczkę, czarować. Może, jak będziemy dużo ćwiczyć… Kto wie?

 

Z WIZYTĄ U KRAWCOWEJ

Po samodzielnym przyszyciu guzika, postanowiliśmy wybrać się do zakładu krawieckiego. W piątek 9.11. poszliśmy zobaczyć, w jaki sposób powstają niektóre ubrania. Jak pracuje krawcowa, jak ona przyszywa guziki. Oglądaliśmy maszyny, manekiny, materiały. Niestety, nie jest to łatwa praca, ale może ktoś z nas zastanie w przyszłością krawcową.

 

NAUKA PRZYSZYWANIA GUZIKÓW

Właśnie spróbowaliśmy samodzielnie przyszyć guzik. Przynieśliśmy kawałki materiałów, igły,  kolorowe nici i zaczęła się zabawa w krawcową. Nie było łatwo. Powoli guziki zaczynały trzymać się materiału. Ostateczny efekt nawet się nam podobał.

 

WYJAZD DO TEATRU

14 listopada był dla nas wyjątkowym dniem. Bardzo wcześnie rano wyruszyliśmy autokarem do Kalisza, bowiem o 9.00 rozpoczynał się spektakl teatralny pt.„ Pszczółka Majka”. Po zdjęciu płaszczy w szatni teatralnej, poszliśmy do Sali Kameralnej. Tam aktorzy rozpoczęli swój występ. Wśród  bajkowej scenerii ukazały się pszczółki – Majka i Gucio oraz inne owady: Tekla, Żuczek, mrówki, itp. Powrót do przedszkola był również ciekawy, bowiem mieliśmy czas na rozmowę i oczywiście na małe „co nieco”.

 

KOLOROWY TYDZIEŃ

poniedziałek- czerwony

wtorek-żółty

środa- zielony

czwartek- niebieski

piatek- różowy

 

 

 

Bajka „ Leśne duszki i grzybki”.

Bawiąc się w aktorów, postanowiliśmy pokazać przedszkolakom bajkę, którą przygotowaliśmy. Była to bajka o jesieni, duszkach leśnych oraz  grzybkach. Swoich ról nauczyliśmy się szybko, ale przygotowanie tańców i strojów, zajęło nam trochę czasu. Jednak dzięki pomocy rodziców, którzy bardzo się postarali, wykonując  potrzebne nam rekwizyty -bajka bardzo wszystkim się podobała. Role, które sobie wybraliśmy, nie były łatwe. Nawet rola drzewka, wbrew temu, co niektórym mogło się wydawać, to ciężka praca. Kto nie wierzy, może spróbować stać  przez dłuższy czas i machać rękami. Jednak wysiłek się opłacał i już szukamy nowej bajki do zagrania.

 

 

 

 

Wyjazd do fabryki bombek

26.11. z samego rana wybraliśmy się autokarem na wycieczkę do fabryki w Krośnicach. Zbliżają się święta, więc postanowiliśmy zobaczyć, jak powstają bombki choinkowe. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pomieszczenia, w którym panie ze szklanej rurki wydmuchiwały różnego rodzaju figurki na choinkę. Następnie obserwowaliśmy w jaki sposób w środku wypełniane są srebrem, a na końcu podziwialiśmy, jak pięknie panie – ręcznie -ozdabiają bombki. Teraz wieszając je na choinkach, będziemy już wiedzieć, ile trudu potrzeba, aby powstały tak piękne dzieła.

 

 

Roztrzygnięcie konkursu -praca na wsi.

Praca Mikołaja dotycząca jesiennej pracy w polu zajęła III miejsce w konkursie organizowanym przez Przedszkole w Rogaszycach. Gratulujemy.

 

„Zajęcie otwarte – kotyliony”

 

W tym roku w grudniu, wspólnie z rodzicami, postanowiliśmy zrobić kotyliony na zabawę karnawałową, organizowaną przez przedszkole. Przy okazji pokazaliśmy najbliższym przedstawienie o leśnych duszkach i grzybkach. Po występach zabraliśmy się do pracy. Okazało się, iż rodzice mają dużo wspaniałych pomysłów oraz dużo cierpliwości. W wesołych nastrojach oglądaliśmy efekty naszej pracy. Na zakończenie zjedliśmy razem pierniki, które w tym roku przygotowaliśmy sami.

 

Zabawa karnawałowa2013

 

To już ostatnia dla nas zabawa karnawałowa w przedszkolu. Za rok będziemy bawić się już w szkole. Dlatego też postanowiliśmy tańczyć i szaleć cały dzień. Zaraz po śniadaniu, gdy tylko się przebraliśmy, zaczęła się zabawa. Początkowo w sali, później w holu wraz z pozostałymi starszakami. W morskiej scenerii, z kapitanem na czele, ruszyliśmy w tany. Zmęczeni ale szczęśliwi, siadaliśmy do obiadu i to była nasza jedyna przerwa w zabawie. Później znów wróciliśmy się bawić. Czy w szkole będzie tak samo?

 

Wycieczka do Polleny

W styczniu postanowiliśmy dowiedzieć się, skąd się biorą i w jaki sposób powstają: proszki, mydła, płyny. Dlatego też, zaraz po śniadaniu, pojechaliśmy do zakładu „Pollena”, aby na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób pracownicy wytwarzają te rzeczy. Zostaliśmy powitani bardzo serdecznie. Panie z laboratorium przygotowały dla dzieci konkursy, doświadczenia, zagadki. Później wysłuchaliśmy informacji, jak bezpiecznie poruszać się po zakładzie i poszliśmy zwiedzać. Zaglądaliśmy wszędzie, wąchaliśmy różne płyny, obserwowaliśmy, jak pracują pracownicy oraz różne maszyny. Każdy z nas dostał pachnący upominek.

 

 

Występ dla WOŚP

Jako najstarsza grupa w przedszkolu, postanowiliśmy wystąpić w kinoteatrze, aby wesprzeć WOŚP. Czasu na przygotowanie było niewiele, ale daliśmy radę. Rodzice z przyjemnością towarzyszyli nam w czasie występu. Serdecznie dziękujemy.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Dzień Babci i Dziadka”

 

Chociaż to już luty, Dzień Babci i Dziadka był bardzo oczekiwany przez wszystkich. Dla naszych gości przygotowaliśmy dużo niespodzianek. Była bajka o leśnych duszkach, były wiersze i piosenki z okazji ich święta i, oczywiście, nie zabrakło zrobionych przez nas upominków. Kto chciał, mógł przekazać specjalne życzenia swoim dziadkom. Wiktoria zagrała kolędę na skrzypcach, Agatka zaśpiewała piosenkę. Następnie zaprosiliśmy naszych gości na kawę i ciastko. Rozmowa, wspomnienia ze wspólnych chwil, spędzonych na spotkaniach okazji dnia Babci i Dziadka, zakończyły ten wyjątkowy dzień.

 

 

„Walentynkowy koncert”

 

W poniedziałek 18 lutego o godz. 17.00 wystąpiliśmy w Kinoteatrze z okazji walentynek. Na organizowanym  przez Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie koncercie, pokazaliśmy taniec do muzyki z filmu „Benny Hill”. Ze sceny zeszliśmy zadowoleni i nagrodzeni brawami. Następnie wraz z rodzicami oglądaliśmy z widowni ciąg dalszy koncertu. Było wspaniale.

 

„Roboty z odpadów”

 

Wspaniałą zabawę mieliśmy podczas wykonywania różnych stworów, robotów, statków kosmicznych z odpadów. Każdy przyniósł do przedszkola niepotrzebne przedmioty i wspólnie wykonywaliśmy „dzieła ze śmieci”.

 

 

„Kosmiczne babeczki”

 

Pierwszego marca postanowiliśmy upiec „kosmiczne babeczki”, nawiązując do kosmicznej tematyki. Pracy nie było dużo, ale każdy musiał się wykonać wszystkie czynności, aby babeczki powstały- sami nakładaliśmy ciasto do foremek i sami stroiliśmy żółtymi gwiazdkami. Na zakończenie zjedliśmy je z wielkim apetytem. Były pyszne.

 

 konkurs

 

Eliminacje wewnątrz przedszkolnego konkursu plastycznego przeznaczonego dla dzieci 5,6-letnich pt. „Bohaterowie bajek w oczach dziecka” rozstrzygnięte!
Ponieważ na konkurs zostało wykonanych wiele przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się przyznać następujące nagrody:

I miejsce: grupa 6-latków (Wiktoria Talaga, Wojciech Czwordon i Patryk Raduła)

II miejsce: Oliwia Haśkiewicz- grupa 5,6-latków

II miejsce- grupa integracyjna 5,6-latków

Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie!

Za zwycięską, wytypowaną pracę trzymamy mocne kciuki w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 1 w Ostrzeszowie pod hasłem „Bohaterowie bajek w oczach dziecka”.

 

 

Taneczna Gala Przedszkolaków – Wrocław 2013

 

9 marca wczesnym rankiem, bo już o godz. 7.00 wyruszyliśmy do Wrocławia na VII Taneczną Galę Przedszkolaków. Po przebraniu się w stroje, usiedliśmy w wielkiej  Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego. W  oczekiwaniu na swoją kolej, podziwialiśmy występy innych dzieci. My zaprezentowaliśmy taniec pt. „Mexco” przygotowany przez p. Krystynę Woźniak – instruktora tańca szkoły „Jast”. Zatańczyliśmy wspaniale i trema nam przeszła. Było bardzo wesoło i ciekawie. Wszyscy dostaliśmy za nasz występ nagrodę. Rodzice również zrobili nam prezent – wstąpiliśmy do Mc Donald’s. W dobrych humorach wracaliśmy do domu.