5 – 6 – latki (integracyjna)

Jesteśmy grupą integracyjną  5-6-latków , która liczy 20 osób. Część z nas należała do jednej grupy już w zeszłym roku, a część zawitała do nas po raz pierwszy. Jesteśmy wesołą gromadką. Każdy dzień w naszej grupie to wspólne zabawy i zajęcia, spacery  i wycieczki, pozwalające nam na aktywne poznawanie i rozumienie otaczającego nas świata. Lubimy śpiewać, tańczyć i działać plastycznie. Wesołe zabawy łączymy z nauką, dzięki temu się nie nudzimy. Aktywnie działamy w akcjach środowiskowych i charytatywnych, z czego jesteśmy dumni, bo możemy pomóc innym i przyczynić się do poprawy wizerunku naszego środowiska. Wszyscy jesteśmy bardzo szczególni, wspólnie stanowimy zgrany zespół.

Nauczyciele:
Magdalena Bocheńska
Alina Armatys
Karolina Idczak – nauczyciel wspomagający

Pomoc nauczyciela:
Irena Kawalec

 

 

 

„Pierwsze dni w przedszkolu”

Pod koniec wakacji odbyły się  zajęcia adaptacyjne, zorganizowane na przez naszą panią wychowawczynię Magdalenę Bocheńską.
Wraz z rodzicami i nowymi kolegami przypomnieliśmy sobie, jak wygląda nasza sala, która zaopatrzona jest w mnóstwo zabawek i gier edukacyjnych. Po tych wspaniałych zajęciach, każdy z nas za wzorowe i aktywne uczestnictwo otrzymał nagrodę. Następnie rozpoczęły się pierwsze dni w przedszkolu. Co dzień rano witamy się nawzajem, zapoznajemy się  z przedszkolem, nawiązujemy nowe przyjaźnie oraz poznajemy samego siebie.

 Wycieczka do Nadleśnictwa Przedborów

25 września nasza grupa wraz z 4 –latkami wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Przedborów. Spacerując ścieżką dydaktyczną, która znajduje się w parku  przy nadleśnictwie zapoznaliśmy się z zagadnieniami związanymi z codzienną pracą leśników, ochroną lasu przed zwierzyną oraz jak i kiedy dokarmiamy zwierzęta. Głównym celem naszej wycieczki był udział w 10 edycji programu „Święta drzewa” zorganizowanym przez wychowawczynie obu grup we współpracy ze Stowarzyszeniem Klubu Gaja. Razem zasadziliśmy 5 drzewek oraz zdobyliśmy wiedzę na temat jak sadzimy las, co robią leśnicy żeby wyhodować piękne, zdrowe lasy i jak je pielęgnują. Po „ciężkiej pracy” był również czas na zabawy na „Placu pod dębem” oraz ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. W podzięce za miłą  zabawę połączoną z edukacją  podarowaliśmy p. Justynie Pikulik wykonany przez siebie obraz o tematyce leśnej. Natomiast my otrzymaliśmy dyplom oraz książeczki.

“Wycieczka na basen”

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym udaliśmy się na basen. Pod fachowym okiem instruktorki – Pani Basi – oswajaliśmy się z wodą i nauką pływania, poprzez różnego rodzaju atrakcyjne zabawy. Czas spędzony w wodzie przysporzył nam wszystkim wiele radości i przyjemnych wrażeń. Wróciliśmy zmęczeni i bardzo zadowoleni, z nadzieją, że już wkrótce będzie następna wyprawa na basen.

 

Robimy kompoty”

Dziś przeżyliśmy wspaniały dzień!  Wszyscy razem zaprawialiśmy kompoty z jabłek i gruszek.  Przygotowania       do tego zadania rozpoczęły się dużo wcześniej.  Najpierw każdy z nas przyniósł do przedszkola owoce, które zostały zebrane.  Nasza Pani omówiła z nami cały przebieg pracy. Otrzymaliśmy prześliczne fartuszki, ustawiliśmy stoły, tak abyśmy mogli pracować wspólnie.  Naszykowaliśmy słoiki do których powkładaliśmy obrane jabłuszka a następnie gruszki.  Następnie odmierzyliśmy ile cukru powinno znaleźć się w każdym słoiku, a ile wody.         Wszystko było precyzyjnie wykonane, a każdy z nas był cały czas zaangażowany w pracę.  Z pomocą naszych Pań dopilnowaliśmy, aby wszystkie słoiki były dokładnie zamknięte i  następnie zaniesiono je do zagotowania.                     Dzięki wspólnej pracy poznaliśmy cały przebieg zaprawiania kompotów.  Zapełniliśmy naszą spiżarkę  zapasami, a wiemy, że nie ma nic smaczniejszego jak zdrowy, pyszny kompot, w dodatku wykonany samodzielnie.           Teraz możemy spokojnie czekać na nadchodzącą zimę i planować kolejne przedszkolne prace.

 

“ROBIMY DESER”

Prace nad naszym deserem rozpoczęły się od samego rana.  Jak przed każdym ważnym zadaniem, wszystko zostało dokładnie i szczegółowo omówione.  Byliśmy bardzo skupieni podczas przygotowywania naszej “Pychotki”.  Wizja smakowania pysznych słodkości dodawała nam mnóstwo energii.  Nie zapomnieliśmy także o poczęstowaniu naszych kochanych rodziców, którzy w rezultacie byli z nas niezwykle dumni.  A teraz zapraszamy do oglądania zdjęć i rozszyfrowania sposobu przygotowania deseru.

 

 

 

“DZIEŃ CHŁOPCA”

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

 

W piątek 28 września w naszej grupie obchodziliśmy  „Dzień chłopca”. Było to wyjątkowe dla nas wszystkich Święto, przepełnione zabawą i radością. Dziewczynki wraz z paniami  zaśpiewały hucznie „Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia!

Każdy otrzymał upominki i zaczęła się krótka zabawa taneczna, która była dla nas miłą   i sympatyczną niespodzianką.

 

 

“WYCIECZKA NA POCZTĘ”

W poniedziałek przedszkolaki odwiedziły urząd pocztowy. Mogły z bliska przyjrzeć się pracy listonosza oraz pozostałych pracowników poczty. Obserwowały interesantów, którzy wysyłali listy, paczki oraz płacili rachunki. Z pomocą pani Magdy wysłały pocztówkę do przedszkola. Pani Naczelnik przedstawiła nam krótką historię, dotyczącą powstania poczty, opowiedziała, jak przebiega droga listu od nadawcy do odbiorcy. A oto fotograficzny skrót…

 

“SKĄD SIĘ BIERZE CHLEB?”

5 i 6-latki wybrały się na ciekawą wycieczkę, tym razem do piekarni. Celem wycieczki było pokazanie dzieciom etapów wypieku chleba. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały pracę piekarza, oglądały także olbrzymie urządzenia służące do mieszania ciasta, piece do wypieku chleba. Wszystkie dzieci wraz z paniami składają serdeczne podziękowania za tak miłe przyjęcie i przepyszne pączki.

 

“PASOWANIE NA STARSZAKA”

25 października w grupie 5 i 6-latków odbyło się uroczyste “Pasowanie na starszaka”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne i plastyczne. Piękny program artystyczny został nagrodzony brawami przez zaproszonych gości, rodziców i panią Dyrektor. Następnie dzieci wspólnie wypowiedziały treść ślubowania, a pani Dyrektor pasowała przedszkolaków “zaczarowanym” ołówkiem na starszaków. Każdy starszak otrzymał upominek od rodziców i pań. Kiedy emocje opadły, wszyscy zasiedli do przygotowanego przez mamy poczęstunku. Dzień upłynął w milej i sympatycznej atmosferze.

 

Z WIZYTĄ U KRAWCOWEJ”

16 listopada, dzięki uprzejmości mamy Piotrka z grupy 5- i 6-latków, dowiedzieliśmy się na czym polega praca krawcowej. Wybraliśmy się na wycieczkę do zakładu krawieckiego, w którym pracuje. Na miejscu mieliśmy okazję dowiedzieć się, do czego potrzebne są pani krawcowej nitki, szpilki, igiełki, naparstki oraz inne ciekawe rzeczy. Następnie z wielkim zaciekawieniem obserwowaliśmy, jak panie szyły naszej lalce, którą zabraliśmy z przedszkola, prześliczną sukienkę i welon. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i wiadomości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć…

 

“CZARY-MARY, HOKUS-POKUS”

5 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy magika i jego asystentkę-wróżkę. Przenieśli oni nas do świata czarów i magii. Dzieci z zapartym tchem podziwiały niesamowite sztuczki i czary. Uczyły się tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pracy. Nawet nasza Pani Irka uczestniczyła w pokazie prawdziwych czarów. Ten dzień z pewnością zapadnie dzieciom w pamięci ze względu na swą magiczną moc.

 

 

TOLERANCJA

W dzisiejszym dniu poznaliśmy nowe ważne słowo – „ TOLERANCJA”. Jego znaczenie wydawało nam się, dosyć skomplikowane. Ale wszystko rozjaśniła nam Pani Psycholog, która przygotowała specjalne dla nas zajęcia o tej tematyce. Każdy z nas uczestniczył w nich z wielkim zdumieniem. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest tolerancja, akceptacja i wzajemny szacunek. Dzięki Pani Psycholog  Natalii Gomółce wiemy, jak budować odpowiednią atmosferę w grupie i pomagać innym. Dlatego chcielibyśmy jej szczególnie podziękować za zaangażowanie i chęć dzielenia się z nami tak ważnymi wartościami.

 

 

„BĄDŹMY ZDROWI- WIEMY WIĘC DZIAŁAMY”

To nazwa projektu, którego dziś mogliśmy być uczestnikami. Dzięki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Ostrzeszowie, która była organizatorom tej akcji, nasza grupa brała udział w konkursach, grach i zabawach dotyczących zdrowia oraz ochrony środowiska. Akcja rozpoczęła się konkurencjami sportowymi, zorganizowanymi dla nas oraz innych grup z naszego przedszkola. Dzielnie i zawzięcie staraliśmy się zająć jak najlepsze miejsca. Byliśmy bardzo zaangażowani. Po sportowych zajęciach wraz z naszymi Paniami zajęliśmy się przygotowaniem pysznych, a co najważniejsze, zdrowych kanapek. Każdy z nas miał  przygotować wcześniej produkty i tworzył piękne, kolorowe i smaczne drugie śniadanie. Za włożony trud w dzisiejszą akcję, otrzymaliśmy piękny dyplom oraz wiele ciekawych upominków.

 

 

“Z WIZYTĄ W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM”

 

Poznawanie przyrody to jedno z naszych głównych zainteresowań. Zawsze jesteśmy ciekawi nowych zjawisk w środowisku, nie mówiąc już o zachowaniach zwierząt i ich oglądania. Znając nas bardzo dobrze, nasza Pani postanowiła nam zrobić ogromną niespodziankę i zorganizowała wycieczkę do sklepu zoologicznego! W sklepie podziwialiśmy przepiękne rybki, które mieniły się w akwarium prawie jak w błękitnym oceanie – naszą uwagę zwróciły głównie te złote. Podobały nam się również małe króliczki miniaturki, które miały słodkie minki. Chomiki i myszki, też były bardzo sympatyczne i zerkały na nas ze swoich mieszkanek. W rezultacie każdy z nas zaczął marzyć o posiadaniu jakiegoś zwierzątka. Ale i  to marzenie się spełniło! Kupiliśmy jedną złotą rybkę. Właściciel sklepu przekazał nam instrukcje, dotyczące opieki i teraz będziemy się nią wszyscy razem zajmować.

 

Nasza złota rybka…

 

 

Wycieczka do fabryki bombek

26 października, wraz wszystkimi dziećmi z przedszkola, pojechaliśmy zwiedzić fabrykę bombek znajdującą się w Krośnicach niedaleko Milicza. Było to emocjonujące wydarzenie. Każdy z nas miał możliwość pomalowania własnej bombki. Następnie zobaczyliśmy etapy ich tworzenia: wymyślanie odpowiednich kształtów pod gorącą temperaturą, malowanie i ozdabianie przeróżnymi wzorami.

 

 

ŚWIĘTA  TUŻ  TUŻ- PIECZEMY PIERNIKI

Jesteśmy przedszkolakami, którzy bardzo angażują się w przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Z tego powodu nasza Pani wychowawczyni wraz z innymi Paniami, zaplanowała pewnego dnia wypiekanie pierników. Każdy z nas włożył ogromny wkład w tę pracę, która została podzielona na dwie części. Pierwszego dnia zajęliśmy się robieniem i wypiekiem pierników, a następnego lukrowaniem i ozdabianiem ich. Teraz możemy być z siebie naprawdę zadowoleni i dumni, bo sami potrafiliśmy upiec wspaniałe łakocie!

 

 

Wycieczka do biblioteki

 

Z okazji zbliżających się mikołajek zostaliśmy zaproszeni do Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej im. Stanisława Czernika na przedstawienie pt. „Warkocz królewny Wisełki” Bajka na podstawie polskiej legendy miała na celu przybliżenie dzieciom pochodzenie nazwy rzeki Wisły. Wykonawcami byli aktorzy  Teatru Art – Re z Krakowa, którzy zapraszali chętne dzieci do udziału w przedstawieniu.

 

 

Wróżby Andrzejkowe.

Dziś w naszej grupie, odbył się wspaniały, zaczarowany dzień. Odwiedziły nas bardzo ciekawe postacie. Między innymi wróżki i cyganki, które miały przygotowany cały zestaw andrzejkowych wróżb. Byliśmy bardzo zaskoczeni, interesującymi pomysłami i dobrą zabawą. Poznaliśmy wiele metod poznawania przyszłości, takich jak układanie butów chłopców i dziewczyn, w kolejności, skierowanych do wyjścia. Przebijanie serca z imionami naszych przyszłych sympatii oraz przebijanie balonów, z nazwami zawodów. Dużo radości sprawili nam nasi rodzice, którzy razem z nami uczestniczyli w przedszkolnej zabawie.

 

 

 

Odwiedziny Świętego Mikołaja

”Czary – mary, hokus – pokus, Mikołaju przybądź z dalekiego kraju!!!” Tak właśnie wołaliśmy do Świętego Mikołaja wraz ze wszystkimi przedszkolakami 6 grudnia w Przedszkolu . Był to dla nas szczególny dzień, w którym przygotowano nam wiele atrakcji. Otrzymaliśmy specjalne plakietki pomocników Świętego Mikołaja, oglądaliśmy przedstawienie, w którym aktorami byli nasi wspaniali rodzice oraz otrzymaliśmy paczki z prezentami, które zostawił nam Święty Mikołaj. Nie zapomniał nas także osobiście odwiedzić i przybyć do naszej sali. Zobaczył, jak pracujemy, przywitał się z nami i porozmawiał. Nasza grupa zaśpiewała nawet piosenkę o Mikołaju i jego pracy. Ta wizyta była dla nas bardzo radosna, ponieważ mogliśmy razem pożartować i cieszyć się z mikołajkowego święta. Dzień ten był pełen wrażeń i emocji, które będziemy długo wspominać.

 

 

Odwiedziny Pieska Frodo

W naszej grupie mieliśmy bardzo ciekawe odwiedziny. Przyszedł do nas piękny pies o imieniu Frodo wraz ze swoją Panią. Piesek był bardzo spokojny i miły w dotyku. Na początku trochę się obawialiśmy tego spotkania. Ale okazało się, że piesek jest bardzo przyjaźnie nastawiony do dzieci i wszyscy razem się bawiliśmy. Frodo oczarował nas swoimi sztuczkami i umiejętnościami.

 

 

 

WARSZTATY  DLA   RODZICÓW-  ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI

 

W środę odbyły się niecodzienne dla nas zajęcia, na które zaprosiliśmy naszych rodziców. Nasza praca została najpierw szczegółowo omówiona, dobieraliśmy kolory i rozmawialiśmy o naszych pomysłach, a także zagraliśmy w świąteczne kalambury. Wspólna praca i zabawa przyniosła nam wiele radości i śmiechu. A figurki-aniołki zostały pięknie wykończone i będą teraz ślicznie prezentowały się na Bożonarodzeniowym Jarmarku w naszym mieście. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do zakupienia robionych przez nas ozdób!

 


Magiczny Świąteczny Czas rozpoczęty – Wigilijne spotkanie 

Po dzisiejszych wydarzeniach poczuliśmy, rozpoczynający się dla nas, magiczny świąteczny czas. W naszej sali odbyło się wigilijne spotkanie, a podczas niego mnóstwo niespodzianek.
Każdy z nas był elegancko ubrany i przygotowany do świętowania, tak jak na tę uroczystość przystało. Sala była pięknie ustrojona, a my czuliśmy, jak bardzo jesteśmy ważni dla siebie. Podczas uroczystości towarzyszyli nam także rodzice. I właśnie oni wraz z naszymi Paniami przygotowali ogromną niespodziankę! Pięknie przedstawione Jasełka,
w których to oni byli aktorami. To przedsięwzięcie było dla nas wspaniałą lekcją i przypomnieniem, jak ważne dla ludzi jest Boże Narodzenie.
Następnie, jak tradycja nakazuje, podzieliliśmy się opłatkiem, usiedliśmy do wspólnego stołu, a na koniec odwiedził nas Gwiazdor, który przyniósł nam wspaniałe prezenty. Bardzo za nie dziękujemy !

 


Zimowe dokarmianie ptaszków

Dziś za oknem zawierucha, śnieżek prószy, będzie plucha. Taka myśli poprowadziła nas na nasz zimowy plac zabaw, w celu dokarmienia ptaszków. Zobaczyliśmy, że za oknem jest coraz więcej śniegu, a przedszkolny karmnik jest pusty. Dlatego postanowiliśmy zabrać słoninkę, ziarno i nakarmić w ten zimowy czas ptaszki na dworze.
Wydaje nam się, że po naszej wizycie ćwierkały głośniej z wielkiej radości. Przy okazji wyjścia na dwór, mogliśmy nacieszyć się pierwszym śniegiem i zaczerpnąć świeżego powietrza.

 

Zabawa Karnawałowa

Do naszego Przedszkola zawitała dziś cała świta dziwnych stworów, czarodziejek, wróżek, księżniczek, piratów oraz wielu innych ciekawych postaci. Każdy przygotował się na tę okoliczność z wielkim zapałem. Rozpoczęliśmy hucznie karnawał zorganizowaną przez nasze Panie zabawą . Grała głośno muzyka, wszyscy wspólnie tańczyliśmy na balu. Mieliśmy wiele trudności, aby rozpoznać naszych kolegów i panie z przedszkola. Wrażeń było bardzo dużo, mieliśmy możliwość poczucia się jak bohaterowie z bajek dzięki naszym pięknym strojom.

 

 

Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy

Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy W tym oto miejscu, dzięki zaproszeniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, mogliśmy pochwalić się naszym talentem aktorskim i przedstawić spektak „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Całą grupą, ze wszystkimi rekwizytami, kostiumami udaliśmy się do miejsca przedstawienia. Nasze emocje i trema były ogromne. Przerażała nas myśl, że nasza widownia się rozszerza. Mimo obaw, wypadliśmy wzorowo. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy odegrać nasz spektakl przed tak wspaniałą publicznością, która nam szczerze za to podziękowała i przygotowała poczęstunek.

 

 

 

Babciu Droga Babciu powiedz mi…- czyli święto Babci i Dziadka

Tego szczególnego dnia szybko nie zapomnimy. Dziś w przedszkolu zorganizowaliśmy wspólnie z naszymi Paniami uroczystą imprezę dla Babć i Dziadków. Czekało na nich mnóstwo wspaniałych niespodzianek, których przygotowanie zajęło nam sporo czasu. Główną atrakcją dzisiejszej uroczystości było przedstawienie, w którym aktorami były wszystkie dzieci. Wprowadziliśmy nasze Babcie i Dziadków w świat krasnoludków i magii.  Zobrazowaliśmy przedstawienie „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”! Nasi ukochani Dziadkowie mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze, ponieważ każdy z nich otrzymał program spektaklu i mógł się zapoznać z obsadą oraz wszystkimi szczegółami. Przygotowania i próby była ciężką pracą, ale nasze starania płynęły prosto z serca. Następnie zaśpiewaliśmy śliczną piosenkę, powiedzieliśmy wiersze i zaprosiliśmy wszystkich na wspólny poczęstunek.

 

WALENTYNKI

 

Tak bawimy się zimą na naszym placu przedszkolnym.

 

 Przyznanie certyfikatu “Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

 

Witaminy, witaminy dla chłopaka i dziewczyny.

W środę 27 lutego, wraz z całą grupą, wykonywaliśmy przepyszną sałatkę owocową.
Podczas całego tygodnia zdobywaliśmy wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Jednym z ważnych elementów utrzymania zdrowia jest wzbogacanie swojego organizmu o witaminy, które znajdują się w owocach. Witaminy pozwalają nam zdrowo rosnąć i chronią nas przed chorobami. Dlatego nasze Panie postanowiły wzbogacić jadłospis wspólnie wykonaną pyszną sałatką.
Każdy z nas był świetnie przygotowany. Zaopatrzyliśmy się w fartuszki i owoce.
Dzięki wspólnej pracy skonsumowaliśmy pyszny zdrowy deser, a każdy z nas poczuł napływającą z witamin energię i ochotę do dalszych prac kulinarnych.

 

 

Zabawki na wakacjach?

Ten tydzień rozpoczął się dla nas niesamowicie. W poniedziałek, po przyjściu do przedszkola, zobaczyliśmy opustoszałe po zabawkach szafki. Nie było nawet gier i puzzli, nie mówiąc już o klockach. W pierwszej chwili byliśmy przerażeni. Zadawaliśmy sobie pytania: Czy to jakieś czary? Ale całą sytuację wyjaśniła nam nasza pani. Przeczytała nam wiadomość od zabawek, w której było napisane, że wyjeżdżają na tydzień na wakacje!!!
I co teraz? Zastanawialiśmy się. W poniedziałek rozpoczęła się dla nas wielka przygoda. Zabawa w konstruktorów, projektantów, architektów i inżynierów. Budowaliśmy i tworzyliśmy własne zabawki. Potrzebne były nam pudełka, kartony, butelki, czyli wszystkie niepotrzebne na co dzień opakowania. Dziewczyny zbudowały piękne lalki, chłopcy samochody, a następnie budowle, domek i jego wnętrze. Pomysłów było wiele i co najważniejsze jeszcze się nie skończyły!

 

Świętujemy dzień kobiet.

8 marca – zapisany jest w kalendarzu jako święto wszystkich kobiet na świecie. Również nasza grupa, a szczególnie chłopcy szanują to święto i życzą Paniom wszystkiego, co najlepsze.
W tym dniu w przedszkolu było bardzo świątecznie, chłopcy przygotowali dla każdej dziewczynki piękne prezenty oraz ślicznie zaśpiewali „Sto lat”. W ramach wdzięczności, dziewczyny również podziękowały chłopcom za przygotowane niespodzianki i przekazały im upominki. Dzień zamienił się w świetną wspólną zabawę.

 

Wielkanocne Zajączki

 

Zwierzaki przytulaki ,czyli nasi nowi przyjaciele.

 

Dziś spotkała nas wielka niespodzianka! Do naszej grupy zostali zaproszeni specjalni goście, o których żadna z Pań nie chciała nam wcześniej powiedzieć.

Rano rozpoczęliśmy zajęcia dotyczące zwierząt mieszkających w gospodarstwach domowych na wsi. Oglądaliśmy ciekawe ilustracje, opisywaliśmy zwierzęta, rozpoznawaliśmy wiele dźwięków, bawiliśmy się w zabawy ruchowe, a co najważniejsze zdobyliśmy wiele ciekawych i ważnych informacji. Pod koniec zainteresował nas temat królików, które mają piękne i miłe futerka. I w tym momencie do naszej sali przyszedł Pan    z czterema wspaniałymi króliczkami. Byliśmy zdumieni i bardzo szczęśliwi, że z bliska mogliśmy zobaczyć tak śliczne i miłe zwierzątka. Bardzo dziękujemy za przywiezienie i pokazanie nam tych pięknych zwierząt.

 

Dzień Marchewki

           

W dniu dzisiejszym w Przedszkolu odbył się dalszy etap zajęć edukacyjnych związanych z Kubusiowym przyjacielem natury”.

Zadania jakie zrealizowaliśmy opierały się na właściwościach jakie daje nam spożywanie zdrowej i smacznej marchewki. Z tego powodu postanowiliśmy zorganizować jej specjalne święto. Uroczystość przewodził kolor pomarańczowy, następnie nasza Pani zorganizowała nam świetne zabawy ruchowe, taneczne i plastyczne powiązane z marchewką. Na podsumowanie  wszystkich informacji uzupełniliśmy naszą energię i siłę spożywając, pyszną sałatkę marchewkową.

 

Udział w Przeglądzie Twórczości Tanecznej o Puchar Burmistrza Miasta  i Gminy Ostrzeszów.

 

W przepięknych strojach, dostojnie i  z powagą zatańczyliśmy nasz taniec narodowy – polonez podczas turnieju tańca przedszkolaków organizowanym przez Przedszkole nr 6 im. Misia Uszatka w Ostrzeszowie. Za udział w konkursie otrzymaliśmy śliczne podziękowania i nagrody. Ale najważniejsza dla nas była możliwość wystąpienia oraz zaprezentowania naszych umiejętności przed tak wspaniałą publicznością.

 

Wystawiamy bajkę pt. “Królewna Śnieżka”

17 kwietnia br. nasza grupa zaprezentowała przedstawienie „ Królewna Śnieżka” przed komisją konkursową Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków. Konkurs realizowany jest przez Niepubliczne Przedszkole „ Bursztynowy Zamek” z Kalisza.

Gratulujemy naszym aktorom wspaniałej gry!

 

 

Wizyta ratowników medycznych

Dzięki uprzejmości taty Igora, mogliśmy zapoznać się z zawodem ratownika medycznego oraz tematyką pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się, jak zachowywać się w różnych niecodziennych sytuacjach, zagrażających życiu naszemu oraz innych ludzi. Teraz wiemy, że ważne jest opanowanie i szybka przemyślana reakcja.

Za te wspaniałe zajęcia, dotyczące naszego bezpieczeństwa i zdrowia, bardzo dziękujemy i zapewniamy, że będziemy stosować się do każdej rady i zalecenia Panów z Grabowskiego Centrum Ratowniczego.

 

Odwiedziny u Strażaków

Dziś z naszymi Paniami oraz z grupą Pani Beatki wybraliśmy się na wycieczkę. Poszliśmy do siedziby Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Dzięki uprzejmości strażaków mogliśmy zapoznać się z ich zawodem oraz zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, np. główne miejsce dowodzenia straży i miejsce alarmowe. Zapoznaliśmy się ze specjalistycznym sprzętem, siedzieliśmy w samochodach oraz dowiedzieliśmy się, z czego składa się strój strażaka. Po takich przeżyciach, w głowach chłopców z naszej grupy obudziło się wiele marzeń o przyszłym zawodzie. Pojawiły się też wątpliwości, ponieważ zrodziło się pytanie: czy być strażakiem, czy zostać policjantem..?

 

Wizyta w salonie fryzjerskim

W czwartek udaliśmy się do salonu fryzjerskiego „Sylwia” w Ostrzeszowie. W tym miejscu czekało na nas dużo atrakcji. Pierwszy raz mogliśmy dokładnie i z bliska przyjrzeć się pracy fryzjera. Wiemy, że wymaga ona nie lada zdolności i wyobraźni.

Pani Sylwia przygotowała dla nas świetny pokaz sprzętu oraz wystylizowała fryzurę jednemu z naszych kolegów.  Z wizyty w salonie skorzystały również dziewczyny, które przeszły wspaniałą metamorfozę.

 

 

Bo rodzice są potrzebni, czyli świętujemy Dzień Mamy i Taty

22 maja w wielkiej tajemnicy naszykowaliśmy naszym rodzicom mnóstwo niespodzianek. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczyliśmy się piosnek, wierszyków, ale najtrudniejsze dla nas było zachowanie wszystkiego w sekrecie. Bardzo chcieliśmy zaskoczyć rodziców i myślimy, że wszystko naprawdę się udało.

Na początek uroczystości wystawiliśmy przedstawienie „ Królewna Śnieżka”, następnie wykonaliśmy piosenki, wyrecytowaliśmy wiersze i zakończyliśmy występ, prezentując słoneczny taniec do piosenki „ Sun shine for You”. Wszyscy rodzice otrzymali od nas prezenty i mnóstwo buziaków. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

 

 

 

Gratulujemy naszym aktorom…..

24 maja w Kaliszu zostały zakończone Kaliskie Spotkania Teatralne dla Przedszkoli. Organizatorzy oficjalnie ogłosili wyniki konkursu i gratulowali wszystkim biorącym udział  w przedstawieniach Przedszkolakom. Nasza grupa otrzymała piękne podziękowanie. Natomiast na tę uroczystość zostali zaproszeni wyróżnieni aktorzy. Nagrody oraz gratulacje otrzymała Kinga Płóciennik oraz Martin Zdych. Komisja konkursowa doceniła zdolności dzieci i życzyła kolejnych sukcesów.

 

 

Pełzanie, ślizganie, naleśniki

W naszej grupie odbyły się zajęcia prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Kształtowaliśmy świadomość własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętność dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi kolegami i koleżankami. Bawiliśmy się między innymi w latające dywany, przechodzenie przez tunele, zawijane naleśniki i wiele innych. Zajęciom towarzyszyło dużo śmiechu i radości.

 

 

Mile spędzamy czas w bajkolandzie.

 

Fiki miki, śmichy chichy czyli mnóstwo wrażeń i atrakcji, jakie czekały naszą grupę w Bajkolandzie, który odwiedziliśmy z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy żwawym krokiem wyruszyliśmy z przedszkola w kierunku tego miejsca. Energii nam nie brakowało.
W Bajkolandzie sprawdziliśmy każdą atrakcję, poskakaliśmy wszędzie, pozjeżdżaliśmy do basenów z piłeczkami. Wszystkim nam się bardzo podobało, mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasza pani znowu nas tam zabierze.

 

Poznawanie historii naszego miasta…

 

Tego dnia wraz z Paniami wyruszyliśmy szlakiem legend i historii Ostrzeszowa. Zapoznaliśmy się z wieloma ciekawostkami. Dokładnie obejrzeliśmy  herb miasta i drzewo gruszowe, które znajduje się na terenie Kościoła Farnego, a związane jest z legendą o Ostrzeszowie.

Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się na Basztę wzniesioną przez Kazimierza Wielkiego. Z tego miejsca mogliśmy podziwiać przepiękne widoki i zachwycać się naszą ciekawą okolicą.

 

Wycieczki….

Na zakończenie roku szkolnego wszystkie 6-latki wybrały się do wrocławskiego zoo. Dzięki takiej podróży, mogły przypomnieć sobie, jak wyglądają dzikie zwierzęta. Wiele emocji towarzyszyło im tego dnia, ponieważ dodatkową atrakcją był rejs statkiem, który pozwolił podziwiać wrocławskie krajobrazy.

5-latki udały się do mini Zoo w Niedźwiedziu, gdzie oglądały ciekawe zwierzęta i spędziły aktywnie czas. Dzień był dla nich pełny wrażeń i wspaniałych wspomnień.

 

Pożegnania nadszedł czas

Wszystkie  5-latki z naszej grupy żegnały dziś 6-latków, którzy od września rozpoczynają naukę w szkole podstawowej.  I szczerze mówiąc zrobiło nam się strasznie smutno. Przypomnieliśmy sobie początek roku, kiedy zaczynały się nasze znajomości i przyjaźnie.

Ze wzruszeniem życzyliśmy wszystkim powodzenia na nowym etapie życia. Na pamiątkę tego dnia, podarowaliśmy wszystkim starszakom  piękne zakładki do książek  i mamy nadzieję, że z uśmiechem będą wspominać nasze przedszkolne mury i wspólne przygody.

Natomiast 20 czerwca, w godzinach popołudniowych, w przedszkolnym holu odbyły się występy przygotowane przez 6-latków dla rodziców. Wszystkie dzieci pięknie pochwaliły się swoimi umiejętnościami zdobytymi w przedszkolu. Mogliśmy podziwiać  tańce, śpiewy oraz różne atrakcje. Ten wieczór był bardzo wzruszający, ponieważ uświadomił wszystkim dzieciom, że rozpoczyna się nowy okresu w ich życiu.

Z radością i z uśmiechem dziękowaliśmy wszystkim za spędzony wspólnie czas, wspólne działania oraz każdy dzień, który przynosił nowe emocje i umiejętności.