5 – latki

Wychowawczyniami  naszej grupy są p. Katarzyna Szkopek- Karwacka i p. Anna Sowijak. Opiekuje się nami również, nieoceniona w każdej sytuacji, pani Jolanta Kubiak.
Do przedszkola chodzimy już trzeci  rok. Znamy panujące w naszej grupie  zasady i przestrzegamy ich. Chętnie uczestniczymy w zajęciach  edukacyjnych, poznajemy otaczający nas świat. Lubimy tańczyć, śpiewać  i bawić się w rytmie poznanych utworów muzycznych. W słoneczne dni  organizujemy piesze  wycieczki , aby poznawać nasze miasteczko. Ogromnym wyzwaniem dla nas  są zajęcia sportowe, podczas których uczymy się rywalizacji .Z wielką uwagą słuchamy bajek  czytanych przez nauczyciela, które dostarczają nam wielu wrażeń. Uczymy się oceniać , co jest dobre, a co złe i, jak należy w danej sytuacji postępować .Mamy  nadzieję, że ten rok upłynie nam, tak jak poprzednie lata,  we wspaniałej  i pogodnej atmosferze.

 

 

 

 

   Kilka ciekawostek z życia naszej szalonej grupy! 

Minęły właśnie dwa miesiące, od momentu kiedy to ,rozpoczęliśmy kolejny rok naszej edukacji przedszkolnej. Każdego dnia poznajemy nowe,a zarazem ciekawe rzeczy otaczającego  nas świata. W rytm jesiennej pogody panie porywają nas do tańca. Potrafimy już samodzielnie pokroić na deseczce warzywa na tradycyjną sałatkę. Umiemy  pokonywać  bez większego trudu drogę w naszym miasteczku ruch drogowego. Z wielkim zaciekawieniem słuchamy bajek czytanych  przez nasze panie, dzięki którym potrafimy ocenić postępowanie książkowych bohaterów. Wielkimi krokami zbliża się do nas  zima, a my jak co roku pamiętamy o dokarmianiu zwierząt, w związku z czym udaliśmy się na wycieczkę do nadleśnictwa w Przedborowe. Zabraliśmy ze sobą  zgromadzone przez nas kasztany, żołędzie  i ziemniaki. Wiemy, że dzięki nam przedszkolakom zwierzątka będą miały co jeść  przez całą zimę. Jeśli ciekawi  naszych czytelników  życie naszych małych przedszkolaków, zapraszamy  do obejrzenia galerii  zdjęć.

WYCIECZKA DO PRZEDBOROWA

 

WYCIECZKA NA POCZTĘ

 

TRADYCYJNA SAŁATKA

 

ZAJECIA OTWARTE -”ROBIMY KANAPKI”

 

 

 

Kilka  ciekawych wydarzeń z  życia naszej grupy.

 

Wielkim krokami zbliżamy się do  końca roku 2012, w którym to prawie każdy dzień niósł  ze sobą ciekawe  wydarzenia. Już na początku listopada  w  pełnej gali, jak przystało   na małego widza, udaliśmy się  do Kalisza  na  teatralne przestawienie  pt. Pszczólka Maja.  Podziwialiśmy wspaniałą grę aktorów, którzy wcielali się w życie zwierząt mieszkających  na łące.

Pomimo mglistej, jesiennej pogody postanowiliśmy wyruszyć na koleją wycieczkę, tym razem do fabryki bombek w Krośnicach. Tam czekała na nas  niespodzianka – każdy mógł samodzielnie pomalować swoją bombkę. Dzięki uprzejmości pracowników, poznaliśmy też krok, po kroku produkcje ozdób świątecznych.

Cała Polska czyta dzieciom – w myśl tej akcji  pani  wychowawczyni  zaprosiła  naszych rodziców do wspólnego czytania bajek. Tym razem  była to Królewna Śnieżka.  Z wielkim zaangażowaniem rodzice wcielali  się w  bajkowe postacie, a my, mali słuchacze, wyobrażaliśmy sobie postacie.

Pomimo wielu atrakcji, jakich dostarczał  nam  każdy dzień spędzony w naszym przedszkolu, będziemy również  wspominać  tzw. Kolorowy tydzień . Od poniedziałku do piątku obowiązywał nas ubiór w określonym kolorze.

29 listopada   świętowaliśmy w naszej grupie andrzejki. Każdy z nas mógł dowiedzieć się, dzięki wróżbom, co go czeka  w nadchodzącym  Nowym Roku.

Tradycyjne, jak co roku, 6 grudnia zawitał  do naszego przedszkola Święty Mikołaj.Atrakcją  tego dnia było  przedstawienie przygotowane przez rodziców i nauczycieli . W  barwnych strojach aktorzy odgrywali swoje role, a my podziwialiśmy ich przejęcie  i zaangażowanie. Gromkimi brawami podziękowaliśmy za wspaniałą zabawę.Wraz z Mikołajem  bawiliśmy się aż do późnego popołudnia.

Zapraszamy  wszystkich do obejrzenie  kolejnych zdjęć z  życia naszej grupy.

 

 

Nadszedł  czas wielkiej zadumy, przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, więc składamy wszystkim osobom przeglądającym  naszą   internetową  stronę  życzenia

Zdrowych i Wesołych Świąt!

 

WYCIECZKA DO TEATRU

 

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM- ZAJĘCIA OTWARTE

 

KOLOROWY TYDZIEŃ

ANDRZEJKI

SPOTKANIE WIGILIJNE

 

 

                  Kolejne imprezy w naszej grupie.

 

Zarówno styczeń, jak również luty, obfitowały  w   imprezy. Już na  początku stycznia( 6.01.2013) w naszym przedszkolu  zorganizowana została zabawa karnawałowa. Każdy  z nas pomyślał o kolorowym przebraniu. Nasze panie również dołączyły do grona przebierańców. Natomiast 5.02.2013 zaszczycili nas swoją obecnością nasi dziadkowie. Wraz z paniami przedstawiliśmy  program artystyczny i zaprosiliśmy naszych dziadków na słodki poczęstunek. Nie zabrakło wzruszeń i oklasków. Zapraszamy do obejrzenia kolejnych zdjęć w naszej galerii.

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

                   Kolejne ciekawostki z  życia  naszej grupy

 

Pomimo śnieżnej  pogody, jaka nas zaskoczyła, postanowiliśmy udać się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Właścicielka  oprowadziła nas   i pokazała ciekawe gatunki zwierząt. W klatkach  znajdowały  się kolorowe papugi, świnki morskie, chomiki. W akwariach podziwialiśmy piękne okazy ryb.

Po  obfitych opadach śniegu postanowiliśmy z naszymi paniami   wyjść na plac zabaw i   skorzystać z dobrodziejstw Pani Zimy. Budowaliśmy  igloo, lepiliśmy śnieżne kule i świetnie się bawiliśmy.

Żeby nie zachorować podczas zimy, wiemy, jak dbać o swoje zdrowie, więc postanowiliśmy  któregoś dnia zrobić sałatkę owocową.Dzięki tylu witaminom będziemy długo zdrowi.

 

 

 

WYCIECZKA  DO   SKLEPU  MEBLOWEGO

 

KUKIEŁKI,  TEATRZYK  KUKIEŁKOWY

 

 

Wielkanocne pisanki- dekorujemy naszą salę.

 

 

 

Odwiedził nas zajączek!

 

 

 

  Kolejne ciekawostki z życia naszej grupy.

 

 

Kwiecień przywitał nas  zimową pogodą. Cały czas z niecierpliwością wypatrywaliśmy wiosny, ale długo nie było jej widać.  Pierwszy tydzień nowego miesiąca rozpoczął się dla naszej grupy bardzo pracowicie. Dużymi krokami zbliżała się Olimpiada sześciolatków, więc postanowiliśmy przygotować niespodziankę sportowcom i pójść im pokibicować. Z naszą  panią przygotowaliśmy krótki występ i zaśpiewaliśmy hymn olimpijski.

Pomysłów nam nie brakowało i w kolejnym tygodniu staliśmy się prawdziwymi aktorami. Wykonaliśmy bowiem  kolorowe kukiełki oraz wspaniałe maski. Chcąc zobaczyć, jak inni bawią się w teatr, udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej  obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu  osób niepełnosprawnych. Byliśmy ogromnie wzruszeni  i pełni podziwu  dla gry aktorskiej.

W tym  samym tygodniu ogłosiliśmy również  akcję zbiórki różnego typu materiałów,  z których będziemy mogli uszyć stroje ekologiczne. We wtorkowe popołudnie  wraz   z naszymi rodzicami i paniami, przy  słodkim co nieco, uszyliśmy   ciekawe,  wiosenne stroje ekologiczne. Kolejnego dnia zaprezentowaliśmy je w pokazie koleżankom i kolegom   z naszego przedszkola. Czuliśmy się jak mali modele na wybiegu.

 

Występ podczas Olimpiady Sportowej.

Bawimy się w teatr.

“Śpiąca Królewna”- bajka wystawiona  przez niepełnosprawnych.

Zajęcia otwarte dla rodziców- szyjemy stroje ekologiczne.

 

 

 

Pokaz mody ekologicznej

 

                                            Z wizytą u fryzjera i krawcowej

 

 

14 maja, w środowy poranek, tuż po śniadaniu, wyruszyliśmy, żeby   zobaczyć pracę fryzjera. Pani oprowadziła nas po swoim zakładzie, pokazując  stanowiska, przy których  klientki mają obcinane, modelowane, czy farbowane włosy. Każdy z nas mógł usiąść sobie na fotelu, niektórym  chłopcom pani umodelowała włosy żelem.

Nieopodal  fryzjera znajdował się zakład krawiecki, więc postanowiliśmy  udać się również   z wizytą. Dzięki życzliwości pani krawcowej zobaczyliśmy   maszyny do szycia, pokazano nam, w jaki sposób wycinany jest materiał na spodnie, aż w końcu  jak się je szyje.

 

 

21 maja 2013  świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Mamy i Taty.

Po raz pierwszy wystawiliśmy  bajkę, w której występowały różne postaci .  Nie zabrakło w niej  wróżek, księżniczek,  krasnali, kopciuszka, Jasia i  Małgosi,  czy smerfów. Wszyscy bohaterowie bajek recytowali  wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli w rytm muzyki. Nie zabrakło łez i oklasków od publiczności.

 

                    W maju nasza grupa wzięła udział w akcji ekologicznej przeprowadzanej przez Urząd Miasta i Gminy pt. „Rewolucja śmieciowa”. Naszym zadaniem było zrobienie plakatu odnoszącego się do tworzenia nowych zasad segregowania odpadów. Chętne dzieci wykonały plakat z odpadów, które wcześniej zgromadziliśmy.

 

 

 

12.06.2013- z wizytą w piekarni  u pana Przemka.

 

 


13.06.2013- dzień dziecka i sportu.