3 – latki

Nasza grupa 3-latki

W tym roku pierwszy raz przyszliśmy do przedszkola, wiele rzeczy jest dla nas nowością ,ale jesteśmy b. odważni  ciekawi swiata i ludzi.Chetnie poznajemy przedszkolne zasady i zwyczaje. W przedszkolu uczymy się ładnie mówić, słuchać innych, zgodnie bawić. Kształtujemy oraz doskonalimy swoje umiejętności, odkrywamy swoje talenty. Lubimy śpiewać, malować, ćwiczyć, tańczyć. Ogromną radość sprawiają nam wspólne zabawy w sali i na placu przedszkolnym. Chętnie uczestniczymy w zajęciach dodatkowych organizowanych w przedszkolu. Nasze panie bardzo o nas dbają i uczą nas samodzielności, a to co potrafimy sprawia nam wszystkim dużo radości i satysfakcji. Wszyscy razem tworzymy zgraną, wesołą grupę i choć mamy dopiero 3- latka to uśmiech i zaciekawienie ciągle goszczą na naszej twarzy.

Nasze panie:

Anna Wrzesińska –wychowawca
Marzena Piaskowska – Błoch

Pomoce nauczyciela:

Anna Kobzda

Agnieszka Andrzejewska

Zajęcia adaptacyjne   29 – 30 .08 2012

W ostatnim tygodniu sierpnia dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach adaptacyjnych. Każda nowa sytuacja, nowe środowisko wywołuje w nas zainteresowanie, ale także obawę, co się wydarzy, jak nas przyjmą, co nas czeka. Spotkanie adaptacyjne pozwoliło dzieciom poznać się z rówieśnikami, nauczycielami oraz przedszkolnym personelem. Wstępnie również zapoznały się ze swoją salą, pomieszczeniami przedszkolnymi oraz placem zabaw. Podczas zajęć zorganizowane zostały zabawy integracyjne z udziałem dzieci i rodziców. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice mieli okazję uświadomienia sobie, że pobyt w przedszkolu może być dla dziecka ciekawą i wesołą zabawą oraz formą radosnego działania.

 

„SPRZĄTANIE ŚWIATA”

W piątkowy poranek 14 września przedszkolaki wzięły udział w akcji „Sprzątania Świata”. Choć jesteśmy                 w przedszkolu najmłodsi, to jest w nas mnóstwo energii, dzięki której sprzątaliśmy jak najdokładniej, aby wokół było czysto i miło.

 

„DZIEŃ CHŁOPCA”

29.09.2012r. wspólnie obchodziliśmy święto naszych chłopców.  Z tej okazji otrzymali oni od nas  drobne upominki.  Wspólne zabawy przy muzyce  sprawiły, że w naszej grupie zapanowała  przyjemna atmosfera,  dzięki której          na twarzach każdego dziecka  zagościł słoneczny uśmiech.

 

“SOK JABŁKOWY”

5 października w piątkowy poranek dowiedzieliśmy się wiele nowych informacji o owocach rosnących w sadach.  Bardzo lubimy jabłuszka, dlatego postanowiliśmy sami wykonać własne z masy solnej- poznając przy okazji nową metodę plastyczną.  Bardzo byliśmy zaciekawieni, a zarazem dumni z własnych plonów!

 

Andrzejkowe wróżby

Nadszedł tajemniczy czas wróżb, przepowiedni i wspólnej zabawy. W piątek 30 listopada odchodziliśmy andrzejki. Odwiedziły nas cyganki, które powróżyły, co czeka nas w przyszłości… Pewna cyganka udzieliła nam także kilku dobrych rad przy pomocy kolorowych karteczek. Ten dzień pewnie wszyscy długo zapamiętają, gdyż był pełen czarów i tajemnic.

 

Świąteczny  łańcuch

Zbliża się czas świąt, czas rodzinnego wspólnego czasu. Do tradycji świąt Bożego Narodzenia należy m.in. strojenie choinki, dekorowanie domu świątecznymi dekoracjami. My postanowiliśmy, z okazji zbliżających się świąt, razem z rodzicami zrobić łańcuch na naszą choinkę. Po wykonaniu całego łańcucha, ustroiliśmy ją zrobionym, przepięknym łańcuchem, a następnie przywiesiliśmy bombki i światełka. Dzięki temu posiadamy piękną choinkę w naszej sali przedszkolnej.

 

 

GWIAZDY

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Nadchodzi czas wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zawsze przed przystąpieniem do spożywania dań wigilijnych, wypatrujemy pierwszej gwiazdki. My tym razem postanowiliśmy przy pomocy kaszy zrobić taką własną gwiazdkę.