3 – latki

ROK SZKOLNY 2011/2012

Jesteśmy najmłodszą grupą przedszkolną liczącą 25 dzieci. Mamy 3 latka. Wszyscy po raz pierwszy w tym roku przekroczyliśmy próg przedszkola. Wiele rzeczy jest dla nas nowością. Jesteśmy jednak odważni, ciekawi i z chęcią  bierzemy udział w zajęciach. Chętnie poznajemy przedszkolne zwyczaje i zasady. W przedszkolu uczymy się ładnie mówić, słuchać, zgodnie się bawić, kształcimy oraz doskonalimy swoje umiejętności samoobsługowe. Mimo, iż nie zawsze nam wszystko wychodzi, to bardzo się staramy?. Lubimy tańczyć, śpiewać, malować i ćwiczyć. Ogromną radość sprawiają nam wspólne zabawy w sali i na powietrzu. Razem tworzymy przyjazną atmosferę, opartą na wzajemnym szacunku i akceptacji. Nasze panie bardzo o nas dbają i uczą nas samodzielności, a nasze efekty sprawiają im dużo radości. Jesteśmy grupą zgraną, wesołą oraz zawsze uśmiechniętą. Chętną do działania i świata poznawania!!!

Nauczyciele:
Beata Kępa
Anna Wrzesińska

Pomoce nauczyciela:
Jolanta Dziekan
Agnieszka Pawlak

Zebrania   konsultacje
Zebrania grupowe odbywać się będą według potrzeb nauczycieli i rodziców.
Natomiast konsultacje indywidualne z nauczycielką grupy 3-latków Beatą Kępą odbywać się będą w trzeci wtorek miesiąca w godzinach 16.00 – 16.30

“Dni adaptacyjne”

“Kolorowe babeczki”

“Robimy sok”

“Zabawy na placu”

“Szukamy Pani Jesieni”

“Andrzejki”

„Mikołaj”

Zajęcia: kartki świąteczne.

„Lukrujemy pierniki”

„Ubieramy choinkę”

,

„Wigilia”

„Mali kucharze – robimy kanapki”

„Zajączek”

„Kraje Europy”

W dniach 16.04. – 20.04.2012 „wyruszyliśmy” w podróż po Europie, chcąc poznać ciekawe kraje. Zwiedziliśmy Anglię, Francję oraz Włochy. W każdym z tych krajów poznaliśmy zabytki, język, flagę danego państwa, zwyczaje oraz potrawy. Wszystko to mogliśmy poznać poprzez zabawy plastyczne, ruchowe oraz kulinarne. Samodzielnie wykonaliśmy danie włoskie – pizzę.

„Z wizytą w Straży Pożarnej”

4 maja swoje święto obchodzili strażacy. Pamiętały o tym dzieci z naszego przedszkola, które 9 maja wybrały się ze swoimi paniami do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. Dzieci były wszystkim bardzo zainteresowane. Zobaczyły wozy strażackie oraz poznały sprzęt jakim dysponują strażacy. W podziękowaniu przedszkolaki obdarowały panów strażaków pełniących służbę kwiatami, rysunkami oraz laurką.

 

„Dzień Mamy i Taty”

 

BAJKOLAND

W środę 30 maja 2012r. 3 – latki wraz z grupą 5, 6 – latków i swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do „Bajkolandu” w Ostrzeszowie. Dzieci zaopatrzone w plecaczki, z wielką radością i uśmiechem na twarzy wyruszyły na pieszą wycieczkę. W Bajkolandzie, prawie przez dwie godziny, wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, tajemniczych przejść, podciągania się na linach i torach przeszkód, dzieci mogły wyszaleć się do woli. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości, zaspokoiły ich naturalną potrzebę ruchu oraz kształtowały relacje koleżeńskie.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA „BAJKOLANDU” ZA MILE SPĘDZONY CZAS ORAZ WSPANIAŁĄ ZABAWĘ!!!

„Dzień Dziecka”

31 maja tuż po śniadaniu rozpoczęliśmy obchody z okazji Dnia Dziecka. Panie oraz rodzice zadbali o to, aby dzieci przeżyły niezapomniane chwile z okazji swojego święta. Przy dźwiękach muzyki dzieci bawiły się, tańczyły i śpiewały wesołe piosenki. Był tort, który wzbudził wiele radości oraz upominki dla każdego.

Naszym Przedszkolakom życzymy, aby dalej byli tak uśmiechnięci i radośni, a każdy kolejny dzień w przedszkolu był dla nich niezapomnianą przygodą.