3 – latki (integracyjna)

Mamy po 3 latka. Jesteśmy najmłodszą grupą integracyjną w przedszkolu, która liczy 20 dzieci.  Chodzimy do przedszkola dopiero od września.  Nie ukrywamy, że pierwsze rozstania z rodzicami nie były łatwe. Nie jednemu z nas popłynęło trochę łez, ale z dnia na dzień jest coraz lepiej.  W przedszkolu jest bardzo fajnie  i wesoło. Poznajemy dużo kolegów i koleżanek.  Uczymy się tolerancji i współdziałania z dziećmi chorymi a także nowych zabaw, piosenek i wierszyków.  Co dzień stajemy się bardziej samodzielni, potrafimy dzielić się zabawkami   i ładnie zachowywać.  Może nie wszystko nam wychodzi, ale bardzo się staramy. Uczymy się jak pomagać sobie nawzajem.  Każdego dnia mamy wiele czasu na zabawę, wykonujemy też różne prace plastyczne, śpiewamy, chodzimy na spacery.  Codziennie przed obiadem pani czyta lub opowiada nam bajki.  Dobrze czujemy się w naszej sali, która jest bardzo kolorowa, pełna zabawek, gier i układanek.

Nasza panie to Grażyna Guzenda, Monika Wróbel oraz Jolanta Dziekan.

Pierwszą piosenką jaką sie nauczyliśmy to piosenka “My jesteśmy Krasnoludki”

My jesteśmy krasnoludki,
Hopsa sa, hopsa sa,
Pod grzybkami nasze budki,
Hopsa, hopsa sa,
Jemy mrówki, żabkie łapki,
Oj tak tak, oj tak tak,
A na głowach krasne czapki,
To nasz, to nasz znak.
Gdy ktoś zbłądzi, to trąbimy,
Trutu tu, trutu tu,
Gdy ktoś senny, to uśpimy,
Lulu lulu lu,
Gdy ktoś skrzywdzi krasnoludka,
Ajajaj, ajajaj,
To zapłacze niezabudka,
Uuuuu.

 

SPOTKANIE Z PSEM


Dzisiejszego dnia w przedszkolu odwiedzili nas niecodzienni goście – pies Frodo ze swoją opiekunką panią Magdą. Dzięki tym zajęciom mogliśmy dowiedzieć się, jak bezpiecznie bawić sie z pieskiem. Pani Magda pokazała nam kilka sztuczek w wykonaniu Froda. Mogliśmy go nakarmić, dać mu pić, wyczesać jego czarną połyskującą sierść, a na koniec Frodo za to wszystko podziękował, podając każdemu z nas łapę i głośno szczekając :) To byli naprawdę ciekawi goście. Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzą!

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Spotkanie z Mikołajem

“Drogi święty Mikołaju,

przybądź do nas, bo już czas.

Wszystkie dzieci Cię kochają

i serduszka biją nam.

Tu w  przedszkolu wielu dzieciom

serca biją niby młot.

Nie pozwól nam długo czekać,

bo nadchodzi ciemna noc.”

Nadszedł i czas na odwiedziny Świętego Mikołaja w  przedszkolu. Ileż było radości, kiedy Mikołaj pojawił się w drzwiach naszej sali. Przywitaliśmy go piosenką i przez chwilę posiedzieliśmy razem z Mikołajem na dywanie. Z racji tego, że byliśmy cały rok bardzo grzeczni, Mikołaj zostawił nam piękne prezenty:)

 

SPOTKANIE WIGILIJNE

Za oknem piękna zimowa pogoda, pada śnieg, ptaszki w naszym karmniku zajadają sie pysznymi ziarenkami, a my usiedliśmy do wigilijnego stołu. Na nakrytych białymi obrusami stołach czekały na nas pyszne smakołyki. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i w blasku migocących światełek na choince, którą sami przyozdobiliśmy, zaczęliśmy świętować ten wspaniały dzień.

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

 A co to?? Ktoś nam podmienił dzieci w przedszkolu?? Gdzie sie podziały nasze kochane przedszkolaki?? Ach nie!!! To nasze dzieci zrobiły nam psikusa i poprzebierały się za różne postacie! Zabawę karnawałową czas zacząć!!! Ileż uśmiechu, radości i zabawy gościło w murach naszego przedszkola! Dzieci tańczyły przy muzyce, która wypełniała każdy zakamarek Słonecznego Zakątka. Wśród przebierańców pojawiły sie wróżki, księżniczki, piraci i wiele, wiele innych, równie pięknych, postaci z bajek i magicznego świata naszych dzieciaczków.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka

“Babciu! Dziadku! Cóż Ci dam,
Jedno serce tylko mam!!
A w tym sercu róży kwiat,
Babciu! Dziadku! Żyj sto lat!!!

Wszystko dopięte na ostatni guzik, możemy witać naszych cudownych gości, najukochańszych dziadków w dniu ich święta. Przygotowaliśmy dla dziadków krótką akademię, recytowaliśmy wierszyki, śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy. Mimo, że czasem mówiliśmy przez łzy, to i tak wszystko wyszło doskonale. Nasi dziadkowie byli dumni z występów swoich ukochanych wnucząt, a my byliśmy szczęśliwi, że zaszczycili nas swoją obecnością. Po występie i pysznym poczęstunku pożegnaliśmy się z naszymi gośćmi. To był piękny dzień.

 

PIKNIK

 

Doczekaliśmy się pięknego, mocno grzejącego słoneczka, więc postanowiliśmy to wykorzystać i zamiast siedzieć w sali, zorganizowaliśmy piknik na naszym placu przedszkolnym. Wyciągnęliśmy wszystkie potrzebne nam rzeczy do zabawy na powietrzu. Były też kiełbaski i smakołyki, które umilały nam pobyt na powietrzu. Po pełnym wrażeń i cudownej zabawy przedpołudniu zjedliśmy także obiad na powietrzu, po czym przenieśliśmy się do z powrotem do sali, gdyż nadszedł czas odpoczynku.

 

BAJKOLAND

Ogromną radość sprawiły nam panie zabierając nas do Bajkolandu. Po dotarciu do sali zabaw wszyscy ruszyliśmy do zabawy, jeździliśmy samochodzikami, kąpaliśmy się w piłkach, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach. Zabawy tego dnia było bez liku!!

 

 

OSTATNI DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Nadszedł ostatni przed wakacjami dzień pobytu w przedszkolu. Po raz ostatni przyszliśmy do przedszkola jako najmłodsza grupa 3-latków. Tego dnia panie przygotowały dla nas niespodziankę. Po śniadaniu zabrały nas do szatni, abyśmy się ubrali i powiedziały, że idziemy na krótki spacer. Szliśmy powoli, gdyż pogoda tego dnia dopisywała. Niespodzianki nadszedł czas. Dotarliśmy do lodziarni, w której panie kupiły nam pyszne lody. Zjedliśmy je z apetytem w ogródku kawiarni i z uśmiechniętymi buziami wróciliśmy do przedszkola.