“Bezpieczny Przedszkolak”

„Bezpieczny przedszkolak” – pod takim hasłem dzieci z Przedszkola nr 5 „Słoneczny Zakątek” w Ostrzeszowie w dniach 14.05. – 18.05.2018r. realizowały projekt edukacyjny. Przez cały tydzień przedszkolaki zdobywały i utrwalały wiedzę na temat dbałości o bezpieczeństwo własne i innych. W  naszym przedszkolu każdego dnia odbywały się spotkania z przedstawicielami służb mundurowych oraz ratowniczych, którzy  zapoznawali dzieci w jaki sposób należy się zachować w sytuacji zagrożenia życia oraz jak udzielić pierwszej pomocy. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia pojazdów uprzywilejowanych i ich wyposażenia.   Zdobytą wiedzę oraz umiejętności przedszkolaki mogły zaprezentować w ostatnim dniu projektu podczas obchodów uroczystego Otwarcia Sezonu Rowerowego w Miasteczku Ruchu Drogowego przy naszym przedszkolu. Po raz  pierwszy w uroczystości brały udział dzieci z Przedszkola w Rogaszycach oraz Klubu Malucha w Ostrzeszowie,  którzy również wzięli udział w quizie o bezpieczeństwie. Nad całością konkursu czuwała komisja w składzie: Pani Dyrektor Przedszkola nr 5 „Słoneczny Zakątek” – P. Małgorzata Ciężka, Przedstawiciele KPP w Ostrzeszowie – p. Agnieszka Szołdra, p. Krzysztof Kosmala, Ratownik Medyczny – p. Bartosz Piasecki oraz Przedstawiciel KP PSP  w Ostrzeszowie – p. Marek Mucha.

Serdecznie dziękujemy KPP w Ostrzeszowie, KP PSP w Ostrzeszowie, Ratownictwu Medycznemu s.c. Wawrzyniak oraz Stowarzyszeniu RADOŚĆ DZIECKA za włączenie się do realizacji projektu edukacyjnego oraz współpracę  i ufundowanie nagród podczas obchodów otwarcia sezonu rowerowego.

.

Leave a comment

Blog Categories