XVI OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

21 kwietnia 2018 r. mali sportowcy wzięli udział w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków organizowanej już po raz szesnasty przez Przedszkole nr 5 „Słoneczny Zakątek”.

Do rozgrywek dołączyły przedszkolaki z Przedszkola nr 1 „Bajkowa Jedyneczka”, Przedszkola w Rogaszycach i Przedszkola nr 6 im. Misia Uszatka.

Otwarcie Olimpiady  nastąpiło tradycyjnie poprzez zaśpiewanie hymnu „Małych Sportowców”, który wykonała Samanta Tomaszewska, a następnie rozpalono olimpijski znicz.  Wszyscy uczestnicy złożyli również uroczystą obietnicę rywalizacji w duchu fair play. Nic nie stało już na przeszkodzie, aby drużyny podjęły sportowe wyzwania.

Dzieci z zapałem i ochoczo zaprezentowały swoje umiejętności w kilku konkurencjach wymagających zwinności, szybkości i celności. W trakcie imprezy mogliśmy zobaczyć również występ taneczny chirliderek z Przedszkola nr 5.

Do ostatniej konkurencji przystąpiły natomiast Panie wychowawczynie, które przy dopingu dzieci równie entuzjastycznie pokonały tor przeszkód.

Jak przystało na rozgrywki sportowe, nagrodą dla każdej drużyny za udział w Olimpiadzie był puchar oraz medale i pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Ciężka, Zastępca Burmistrza Pan Paweł Uścinowicz oraz członek zarządu powiatu Pani Zofia Witkowska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

Serdecznie dziękujemy Wydziałowi Promocji i Rozwoju Miasta i Gminy Ostrzeszów za ufundowanie nagród dla dzieci biorących udział w XVI Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, Panu Robertowi Migule za pomoc w organizacji imprezy i udostępnienie sali gimnastycznej oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 za udostępnienie sprzętu sportowego.

 

.

 

Leave a comment

Blog Categories