WIOSENNY KONCERT PRZEDSZKOLAKÓW

Wraz z rozkwitającą wiosną przyroda budzi się do życia. W tak radosnym wiosennym nastroju 15 kwietnia 2018 r. w kinoteatrze Piast odbył się Wiosenny Koncert Przedszkolaków.  Dzieci ze „Słonecznego Zakątka” miały niecodzienną okazję do przedstawienia swoich talentów na dużej scenie. Swoje umiejętności prezentowały wszystkie grupy począwszy od najmłodszych, aż po starszaki. Taniec jest dla dzieci jednym z ulubionych rodzajów ekspresji, więc każda z grup zaprezentowała „co jej w duszy gra” i przygotowała układ taneczny do znanych i lubianych utworów. Koncert rozpoczęła Nadia Adamska z grupy 5 – latków śpiewając piosenkę „Biedroneczko leć”, następnie widzowie mogli oglądać wdzięczny taniec do znanej melodii „Kaczuchy”, który zaprezentowały maluszki z grupy „Pszczółki”. Za sprawą grupy „Kaczuszek” przenieśliśmy się na Dziki Zachód, gdzie podziwialiśmy taniec kowbojek i kowbojów. Nowoczesne rytmy dance i tańce z pomponami to propozycja dziewczynek z grupy „Biedronek” i „Motylków”, natomiast chłopcy jako dżentelmeni w kapeluszach zdecydowanie preferowali wolniejsze rytmy i udowodnili, że taniec jest możliwy nawet w pozycji siedzącej. Nasze przedszkolaki pokazały, iż potrafią zmierzyć się z każdym repertuarem, energiczny i żywiołowy taniec z musicalu Grease zobaczyliśmy w wykonaniu „Żabek”, a taniec cha cha zaprezentowały w parach starszaki z grupy „Muchomorki”. Dopełnieniem każdego występu były ciekawe stroje oraz radosne miny dzieci, na których widoczny był entuzjazm, ale i emocje z powodu występu przed rodzicami i najbliższymi im osobami. Dumni rodzice także nie kryli radości oraz wzruszenia ze talentów i starań swoich pociech.

 

.

Leave a comment

Blog Categories