Przedszkolaki podczas akcji “Dzień Odblasków 2017”

gru 13, 2017   //   Aktualności, Blog, Galeria, Z życia przedszkola  //  No Comments

Do działań profilaktycznych “Dzień Odblasków 2017″, prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie, przyłączyła się grupa “Żabek” z Przedszkola “Słoneczny Zakątek” w Ostrzeszowie. Małe Mikołaje wręczały pieszym oraz rowerzystom elementy odblaskowe oraz zawieszki na lusterka kierującym pojazdami.

W dniu 06.12.2017 roku, w ramach akcji “Dzień Odblasków 2017″, dzieci z Przedszkola nr 5 w Ostrzeszowie wraz z funkcjonariuszami ostrzeszowskiej komendy przeprowadzili działania w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Grupa “Żabek” wcielając się w Świętego Mikołaja przekazywała napotkanym pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu, za co składamy serdeczne podziękowania.

Nie obyło się również bez kontroli kierujących pojazdami, którzy podczas akcji otrzymywali od dzieci ulotki trwającej kampanii “Twoje światła, twoje bezpieczeństwo”, kalendarzyki promujące akcję “Świeć przykładem” oraz przygotowane przez ostrzeszowską komendę zawieszki na lusterko, które mają przypominać kierującym o tym, aby przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zawsze bezpiecznie docierać do miejsca podróży, zwłaszcza do domów, gdzie czekają na nas najbliżsi.

Nie zabrakło również upominków dla biorących udział w akcji przedszkolaków, które otrzymały od policjantów elementy odblaskowe oraz zakładki (kalendarzyki) z poradami jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze.

 

Źródło: KPP Ostrzeszów

 

.

Leave a comment

Blog Categories