Dbamy o zęby

 

Dbamy o zęby- pod takim hasłem odbyło się w piątkowy poranek spotkanie z Panią stomatolog Agatą Krawczyk w ramach realizacji VII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”.

Pani Agata wyjaśniła dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Podczas spotkania pani doktor zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów jak również pokazała  narzędzia dentystyczne.
Poruszony był także temat właściwego odżywiania, które zapobiega powstawaniu próchnicy oraz szkodliwości oddziaływania słodyczy. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki, na której uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów. Dzieci miały także okazję przebrać się i wcielić w rolę dentysty i pacjenta.
Na zakończenie spotkania nasze przedszkolaki  otrzymały upominki w postaci naklejek i kolorowanek, a opiekunowie materiały do realizacji programu „Akademia Aquafresh”.
Dziękujemy Pani Agacie za ciekawe i pouczające spotkanie. Zapraszamy ponownie!

 

Leave a comment

Blog Categories