TYDZIEŃ EUROPEJSKI W SŁONECZNYM ZAKĄTKU

W ostatnim tygodniu listopada w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo od różnych flag i barw państw europejskich. Dzieci w każdej grupie zamieniły się w ciekawych świata turystów, którzy poznawali zwyczaje i kulturę innych narodów, uczyli się najprostszych zwrotów w obcym języku, przygotowywali potrawy, oglądali zdjęcia i filmy.

W piątek na zakończenie obchodów Tygodnia Europejskiego naszym gościem była Pani Sabina Dachowska z biura europosła Pana Andrzeja Grzyba, która przybliżyła dzieciom istotę Unii Europejskiej. Wszystkie grupy zaprezentowały swoje dokonania kulinarne oraz  mogły pochwalić się zdobytymi informacjami odpowiadając na pytania w Quizie Europejskim. Najmłodsi z zapałem i radością uczestniczyli w zajęciach, które przeżywane nawet tu – w przedszkolu – były  ciekawą  podróżniczą przygodą.

Serdecznie dziękujemy Pani Sabinie Dachowskiej za spotkanie.

.

Leave a comment

Blog Categories