Świeto Drzewa w Słonecznym Zakątku!

paź 21, 2017   //   Aktualności, Blog, Galeria, Wydarzenia, Z życia przedszkola  //  No Comments

W środę tj. 18 października do naszego przedszkola zawitał Pan leśniczy Zbigniew Badura
z Nadleśnictwa w Przedborowie. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę, jak również miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (lisa, sarny, dzika).

Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę.

Na koniec spotkania w ramach obchodów „Święta Drzewa”w Miasteczku Ruchu Drogowego zostało zasadzone drzewko .

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za spotkanie,

które było bardzo ciekawą lekcją przyrody

i z niecierpliwością czekamy na kolejne – tym razem w leśniczówce.